kpb

Nie dojechać nigdy - premierowy pokaz w E-Kinie Pod Baranami i spotkanie online z bohaterem i reżyserem filmu

Nie dojechać nigdy (reż. Bartosz Lisek)
- premierowy pokaz w E-Kinie Pod Baranami
i spotkanie online z bohaterem i reżyserem filmu

wtorek, 27 kwietnia 2021, godz. 19.30
e-kinopodbaranami.pl

 

27 kwietnia zapraszamy na wirtualny pokaz filmu dokumentalnego
Nie dojechać nigdy opowiadającego o Piotrze Strzeżyszu – rowerowym nomadzie, który od ponad dwóch dekad przemierza świat na swoim jednośladzie. Po seansie na platformie e-kinopodbaranami.pl odbędzie się spotkanie online z bohaterem oraz reżyserem filmu, które poprowadzi Piotr Peszko, autor Podkastu rowerowego.


Nie dojechać nigdy to prezentowany na niezliczonych festiwalach filmowych i podróżniczych portret Piotra Strzeżysza – ikony rowerowych podróży, którego wyprawy rozpalają wyobraźnię wszystkich fanów dwóch kółek. Zrealizowany przez Bartosza Liska film Nie dojechać nigdy zawiera wiele archiwalnych materiałów, nakręconych przez samego bohatera, w których prezentuje on odwiedzane zakątki świata oraz opowiada o swojej życiowej filozofii. Kamera filmowa pojawia się również w prywatnej przestrzeni podróżnika - w jego rodzinnym domu, gdzie widzowie są świadkami swobodnych rozmów z matką.


Film Nie dojechać nigdy dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od wtorku, 27 kwietnia, od g. 19.30.


Po wtorkowym pokazie, o g. 20.45 odbędzie się spotkanie online z bohaterem filmu, Piotrem Strzeżyszem i reżyserem Bartoszem Liskiem, które poprowadzi Piotr Peszko, autor podcastu Podkast rowerowy.


Spotkanie rozpocznie się ok. 20.45 - link do transmisji live zostanie wysłany mailem do osób, które zobaczą film w E-Kinie Pod Baranami. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zacząć oglądać film punktualnie.

 

Po pokazie specjalnym film Nie dojechać nigdy będzie dostępny w wirtualnej bibliotece E-Kina Pod Baranami.

 

Na platformie e-kinopodbaranami.pl film będzie można obejrzeć z angielskimi lub hiszpańskimi napisami.

 


BILETY: 15 zł

 

O FILMIE:

NIE DOJECHAĆ NIGDY | NEVER ARRIVE, EVER
(Bartosz Lisek) PL 2017, 61’


 
Adrenalinium 2017: Grand Prix,
MEDIATRAVEL 2017: Wyróżnienie
Festival de Cine Verde de Barichara FESTIVER, 2018: Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Filmów Pełnometrażowych


Filmowa opowieść o życiu Piotra Strzeżysza - współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie ze swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", zmartwienia mamy, góry, koty i przemożna chęć niedojechania do celu – to wszystko składa się na obraz fascynującej podróży, która, jak mówi sam bohater, zaczęła się już w momencie jego narodzin.


ZWIASTUN:

 


PARTNERZY:

 

Podkast Rowerowy         


Bookmark and Share

archiwum