kpb

Dojrzałe Kino: Śniegu już nigdy nie będzie

środa, 9 czerwca 2021, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę,
9 czerwca, o godzinie 11.00
, w naszych salach przy Rynku Głównym, seniorzy zobaczą magiczny, a zarazem autoironiczny film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta Śniegu już nigdy nie będzie. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Śniegu już nigdy nie będzie - najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej (Twarz, Body/Ciało), którego współreżyserem jest operator Michał Englert - rozgrywa się na eleganckim, podwarszawskim osiedlu. Tylko pozornie idealnym i pełnym szczęśliwych lokatorów. Kompleksy, uprzedzenia i wzajemne pretensje mieszkańców ujawniają się wraz z pojawieniem Żeni, utalentowanego masażysty z Ukrainy, którego dłonie zdają się (dosłownie!) czynić cuda.


W Śniegu już nigdy nie będzie wiele jest humoru, ironii oraz dystansu do całej otaczającej nas rzeczywistości. Reżyserski duet podszywa komizm smutkiem, a chwilowe spełnienie - życiowym rozczarowaniem. Prowokuje widza do zastanowienia się nad odwiecznym konfliktem kultury i natury, który ubiera we współczesny, zaskakująco znajomy kostium.


W filmie występuje ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff (Stranger Things, Mission: Impossible – Rogue Nation) oraz plejada polskich gwiazd: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.


Gospodynią spotkania jest red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

 

O FILMIE:


ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE | ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE
reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert, Polska/Niemcy 2020, 113’

Oscary 2021: Polski kandydat
MFF w Wenecji 2020: Nagroda Specjalna - Nagroda Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy - wyróżnienie specjalne - Małgorzata Szumowska, Michał Englert
MFF w Wenecji 2020: Udział w konkursie głównym - Małgorzata Szumowska, Michał Englert

 


Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet.


Żenia, pracowity Ukrainiec, zarabia na życie jako masażysta oferujący wizyty domowe mieszkańcom strzeżonego podwarszawskiego osiedla. Jego klienci, aspirujący przedstawiciele klasy średniej, mają jednak wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, zmartwienia i sekrety; chcąc nie chcąc staje się dla nich kimś w rodzaju guru. Głęboko ugruntowana duchowość Żeni, jego domniemane uzdrawiające moce oraz szerokie ramiona sprawiają, że staje się on przedmiotem pożądania dla zagubionych dusz.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum