kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Batman

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
BATMAN (reż. Matt Reeves)
sobota, 5 marca 2022, godz. 11.00
Kino Pod BaranamiZapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. W sobotę, 5 marca, na ekranie pojawi się mroczny i tajemniczy Batman Matta Reevesa, z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej. Film poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 13 zł!

 
Batman Matta Reevesa już teraz bywa określany jako jedna z najmroczniejszych adaptacji komiksów o Rycerzu Gotham. Reżyser filmu przyznaje w wywiadach, że silną inspiracją przy tworzeniu dzieła były dla niego thrillery szpiegowskie i filmy gangsterskie, a całość będzie właściwie historią detektywistyczną utrzymaną w klimacie kina noir. 


Pierwotnie pieczę nad Batmanem sprawował Ben Affleck, który widział się w roli reżysera, scenarzysty oraz tytułowego bohatera. Gdy zrezygnował ze wszystkich trzech funkcji, rozpoczęły się poszukiwania nowych kandydatów. Wśród potencjalnych reżyserów wymieniano m.in. Darrena Aronofsky’ego, Denisa Villeneuve’a, a także twórcę Mad Maxa, George’a Millera. Ostatecznie Batman trafił w ręce Matta Reevesa, który zaistniał w Hollywood w 2008 roku, nietypowym filmem katastroficznym Projekt: Monster.


Poszukiwania odtwórcy głównej roli również nie były łatwe, a ubiegali się o nią m.in. Nicholas Hoult, Armie Hammer i Aaron Taylor-Johnson. Ostatecznie angaż otrzymał Robert Pattinson, który w ostatnich latach raczej stronił od wysokobudżetowych, popkultowych serii, wybierając zamiast nich niebanalne kino artystyczne (takie jak Lighthouse, High Life czy Good Time). W obsadzie Batmana oprócz Pattinsona znaleźli się również: Paul Dano, Zoë Kravitz, Andy Serkis, John Turturro, Jeffrey Wright i Colin Farrell.

 


Batman pojawi się w Kinie Pod Baranami w ramach SMAKu - dyskusyjnego klubu filmowego, w którym kochający kino młodzi widzowie mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.

 

Prelekcję do filmu wygłosi Jan Sławiński - absolwent Filmoznawstwa i Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik filmów, komiksów i filmów na podstawie komiksów. Od ponad dekady prowadzi popkulturowy blog jako Anonimowy Grzybiarz.

 

Patronat nad spotkaniem objęło Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe.

 

JAN SŁAWIŃSKI ZAPRASZA NA FILM:

 

BILETY: 13 zł

 


ZIELONA KARTA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.
 

O FILMIE:

BATMAN | THE BATMAN
(Matt Reeves) US 2022, 176'Dwa lata pod postacią Batmana (Robert Pattinson) i strach w sercach kryminalistów sprawiły, że Bruce Wayne ujrzał najmroczniejsze oblicze Gotham City. Mając u boku jedynie garstkę zaufanych sojuszników — w tym Alfreda Pennywortha (Andy Serkis) i porucznika Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) — i występując przeciwko sitwie skorumpowanych urzędników oraz osobistości, samotny mściciel stał się w mniemaniu obywateli miasta jedynym obrońcą sprawiedliwości.

 


ZWIASTUN:


 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum