kpb

Obraz pożądania - pokaz na dziedzińcu Pałacu Potockich

15. Letnie Tanie Kinobranie - wydarzenie towarzyszące:
pokaz pod gwiazdami

OBRAZ POŻĄDANIA
wtorek, 24 sierpnia 2021, godz. 20.45
Galeria Bunkier Sztuki - Pałac Potockich


 

24 sierpnia, wraz z Galerią Bunkier Sztuki zapraszamy na plenerowy pokaz filmu Obraz pożądania - pełnej tajemnic adaptacji powieści Herezja oranżu palonego Charlesa Willeforda. W filmie występują: Donald Sutherland, Claes Bang, Elizabeth Debicki oraz sam Mick Jagger! Seans odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20.


W ramach Letniego Taniego Kinobrania, wraz z Galerią Bunkier Sztuki zapraszamy na plenerowy pokaz na dziedzińcu Pałacu Potockich. Na ekranie pojawi się Obraz pożądania - intrygujący thriller w reżyserii Giuseppe Capotondiego, rozgrywający się w elitarnym świecie koneserów sztuki, gotowych zapłacić każde pieniądze za upatrzone dzieło.


Wielka sztuka to jednak także wielkie oszustwa, o czym doskonale wie milioner Cassidy (w jego roli wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger). To właśnie on spróbuje skłonić poważanego krytyka Jamesa (Claes Bang) oraz hipnotyzującą Berenice (Elizabeth Debicki) do kradzieży pewnego tajemniczego obrazu od równie zagadkowego artysty. 


W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony do jednej z sal Pałacu Potockich (Rynek Główny 20).

 

BILETY: 9 zł
Bilety dostępne w kasie Kina Pod Baranami i online na naszej stronie.
Miejsca nienumerowane.

 

O FILMIE:

OBRAZ POŻĄDANIA | THE BURNT ORANGE HERESY
(Giuseppe Capotondi) GB/IT 2019, 99’

 

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.


James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.


Oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda (Herezja oranżu palonego), zaadaptowany przez Scotta B. Smitha Obraz pożądania jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch.


ZWIASTUN:

 


GALERIA BUNKIER SZTUKI:

Mieszcząca się dotychczas w charakterystycznym, brutalistycznym budynku przy Plantach instytucja, na czas remontu przeniosła swoją działalność do kamienicy przy Rynku Głównym 20 (Pałac Potockich). Do 26 września 2021 r. w Galerii prezentowana jest wystawa poświęcona twórczości zmarłego w 2020 roku profesora Krzysztofa Pendereckiego, zatytułowana Partytura i ogród. Muzyka wobec obrazu, ogród wobec muzyki, której kuratorem jest dr Maria Anna Potocka.

 


PARTNERZY POKAZU:

Bookmark and Share

archiwum