kpb

Premiera Psychologiczna: Dyskretny urok niebezpiecznych myśli (MOS)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA
Dyskretny urok niebezpiecznych myśli
(reż. Emmanuel Mouret)

pokaz filmu i dyskusja
poniedziałek, 11 października 2021, godz. 19.30
Małopolski Ogród Sztuki

 


11 października, zapraszamy do Naszej sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na pokaz z cyklu Premiery psychologiczne. To połączone z dyskusjami pokazy inspirujących i niejednoznacznych filmów, których doborem i opracowaniem od strony psychologicznej zajmują się psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk. Podczas najbliższego seansu, na ekranie zagości rekordzista tegorocznych Cezarów (12 nominacji!), Dyskretny urok niebezpiecznych myśli, zachęcający do zastanowienia się nad skomplikowaną naturą międzyludzkich relacji. Po projekcji odbędzie się dyskusja.


Po seansie rozmowę o filmie poprowadzą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.


PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.

 

O PROWADZĄCYCH:


Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.


Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

 

BILETY:
22 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
14 zł (klubowy)

 

O FILMIE:

DYSKRETNY UROK NIEBEZPIECZNYCH MYŚLI | LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT
(Emmanuel Mouret) FR 2020, 124’

Cezary 2021: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Émilie Dequenne)
Cezary 2021 - nominacje: Najlepsza aktorka (Camélia Jordana), Najlepszy aktor (Niels Schneider), Najlepszy aktor drugoplanowy (Vincent Macaigne), Najbardziej obiecująca aktorka (Julia Piaton), Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy dźwięk, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż, Najlepsze kostiumy, Najlepsza scenografia, Najlepsza reżyseria, Najlepszy film


Utrzymany w duchu Erica Rohmera i Woody’ego Allena lekki, przewrotny i inteligentny obraz skomplikowanych, międzyludzkich relacji.


Daphné (Camélia Jordana) i Maxime (Niels Schneider) dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François (Vincent Macaigne). Dla Maxime’a to próba odzyskania równowagi po bolesnym rozstaniu. Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Dzielą pełne rozczarowań i frustracji podobne związkowe doświadczenia, które poznajemy w serii retrospekcji. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

        

Bookmark and Share

archiwum