kpb

Dojrzałe Kino: Wesele

środa, 20 października 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 20 października, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi najnowszy film Wojtka Smarzowskiego Wesele, w którym uznany twórca buduje drapieżny portret polskiej mentalności.. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Wojciech Smarzowski – autor wstrząsających filmów Wołyń, Drogówka, Róża oraz hitu Kler –  tym razem zaprasza widzów do udziału w pewnym osobliwym Weselu.

 

Wesele to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. To opowieść o manipulowaniu emocjami i ostrzeżenie przed mową nienawiści - zapowiada Wesele sam reżyser. W obsadzie filmu znaleźli się m.in: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, a za muzykę odpowiada nagrodzony Złotym Lwem (Pod Mocnym Aniołem) Mikołaj Trzaska.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Wesele będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:
 
WESELE | WESELE
(Wojciech Smarzowski) PL 2021, 135’

 

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum