kpb

Baranki Dzieciom: Porwanie Baltazara Gąbki

BARANKI DZIECIOM:
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI

- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 17 października 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

W najbliższą niedzielę, 17 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz siedmiu odcinków lubianej serii bajek Porwanie Baltazara Gąbki, zrealizowanej na podstawie książki autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Agnieszka Doniec.

 

Porwanie Baltazara Gąbki to polski serial animowany opowiadający o słynnym biologu Baltazarze Gąbce, który wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji zwyczajów żab latających. Jego długa nieobecność w ojczyźnie niepokoi księcia Kraka, który rozkazuje zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca z powrotem do kraju. Z Krakowa na ratunek wyruszają Smok Wawelski oraz kucharz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka.

 

BILETY: 12 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 46’)

PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek
(varia) PL 1969-1970, 46'


SMOK - EXPEDITION
(Władysław Nehrebecki) PL 1969, 7’4”
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców.


W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO
(Edward Wątor) PL 1969, 6’54”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini przybywają do kraju króla Słoneczko, który ma im za złe, że są jedynymi nieopalonymi stworzeniami w jego państwie.


UCIECZKA
(Bronisław Zeman) PL 1969, 7’20”
Król Słoneczko namówiony przez Don Pedra więzi Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego i każe im się opalać. Pojmanym udaje się jednak w nocy uciec.


PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW
(Stanisław Dülz) PL 1969, 6’54”
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski pędzą samochodem przez kraj Deszczowców. Złośliwy Don Pedro zastawia na nich pułapki, oni jednak szczęśliwie je omijają.


ZDOBYCIE PAŁACU
(Stanisław Dülz) PL 1970, 6’29”
Smok i kucharz Bartolini w poszukiwaniu profesora Gąbki zdobywają pałac w stolicy kraju Deszczowców. Profesora jednak tu nie ma, więc ruszają na dalsze poszukiwania.


DON PEDRO
(Edward Wątor) PL 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini ratują szpiega Don Pedra od śmierci. Od tej pory Don Pedro obiecuje im pomagać w poszukiwaniu Baltazara Gąbki.


KIERUNEK KRAKÓW
(Stanisław Dülz) PL 1970, 6’52”
Ekspedycja wraz z odnalezionym profesorem Gąbką wraca do Krakowa. Smok przekształca samochód na samolot i z jego pomocą wszyscy szczęśliwie powracają do stolicy Kraka.
 

 

 

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60’):

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Od kilku lat związana jest z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

Bookmark and Share

archiwum