kpb

Notturno - pokazy w Kinie Pod Baranami tylko przez tydzień!

NOTTURNO (reż. Gianfranco Rosi)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
tylko przez tydzień!
15 - 21 października 2021
Kino Pod Baranami

od 15 do 21 października na naszych ekranach zagości dokument Notturno - nowy film Gianfranco Rosiego (Fuocoammare. Ogień na morzu), laureata Złotego Niedźwiedzia i Złotego Lwa.


Notturno jest poszukiwaniem nowego języka do opowiedzenia o poharatanym przemocą Bliskim Wschodzie oraz o zwykłych ludziach i ich historiach. Reżyser filmu przez trzy lata krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców tego ciężko doświadczonego przez historię regionu. Siłą napędową Notturno jest empatia, a jej wyrazem – skierowanie kamery w te miejsca, w których tragedia ujawnia się w ciszy, choć z siłą grzmotu.


Film prezentowany będzie z podwójnymi, polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY: wg cennika

 

O FILMIE:

NOTTURNO | NOTTURNO
(Gianfranco Rosi) IT/FR/DE 2020, 100'

MFF w Wenecji 2020 - wygrana: Nagroda Arca Cinemagiovani - Najlepszy film włoski (Gianfranco Rosi)
MFF w Wenecji 2020 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Gianfranco Rosi)
Millennium Docs Against Gravity 2021 - nominacja: Nagroda Millennium - Udział w konkursie głównym (Gianfranco Rosi)


Notturno rozwija temat podjęty w poprzednim filmie reżysera, obsypanym nagrodami i nominowanym do Oscara Fuocoammare. Ogień na morzu. Tym razem Rosi ruszył na Bliski Wschód – przez trzy lata krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Reżyser przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof. Genialnie operujący dźwiękiem film Rosiego na swój sposób igra z pojęciem nokturnu – romantycznego poematu czy obrazu osadzonego w nocnej scenerii.

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum