kpb

Dojrzałe Kino: Córka (przedpremierowo!)

środa, 2 marca 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 2 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, odbędzie się przedpremierowy pokaz chwytającego za serce, przewrotnego dramatu psychologicznego Córka, z laureatką Oscara Olivią Coleman w roli głównej. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Córka to debiut reżyserski uznanej aktorki, Maggie Gyllenhaal. Oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante film skupia się na mrocznych aspektach macierzyństwa i małżeńskiego życia. W rolach głównych: hipnotyzująca Olivia Colman (Faworyta, serial The Crown) oraz Jessie Buckley i Dakota Johnson.

 

Film Córka zdobył już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji, cztery Gotham Awards (w tym dla najlepszego filmu!), trzy nominacje do Oscara, dwie do Złotych Globów i cztery do Film Independent Spirit Awards.

 

Premiera filmu: 4 marca 2022.


Gospodynią spotkania wokół filmu Córka będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

CÓRKA | THE LOST DAUGHTER
(Maggie Gyllenhaal) US/GR 2021, 122’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Nagroda Festiwalowa - Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Maggie Gyllenhaal)
Film Independent 2022 - nominacje: Najlepszy film (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal), Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Olivia Colman), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)


Leda (Olivia Colman), odnosząca sukcesy kobieta w średnim wieku, jedzie na wakacje do Włoch. Na miejscu przez przypadek poznaje młodą matkę, Ninę (Dakota Johnson), i jej ekscentryczną rodzinę. Spotkanie z Niną prowokuje Ledę do konfrontacji z własną przeszłością i problemami macierzyństwa.


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum