kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Córka

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #267
CÓRKA (reż. Maggie Gyllenhaal)
czwartek, 10 marca 2022, godz. 23.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapaszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartek, 10 marca, o godz. 23.00, na ekranie zagości chwytający za serce, przewrotny dramat psychologiczny Córka. W roli głównej: nominowane do Oscara, Olivia Colman i Jessie Buckley. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Córka, wyczekiwany debiut uznanej aktorki Maggie Gyllenhaal, to nagrodzona na Festiwalu w Wenecji adaptacja powieści Eleny Ferrante. Ten oświetlony południowym słońcem film zachwyca aktorstwem, scenariuszem oraz wnikliwością spojrzenia na macierzyństwo. Reżyserka stawia szereg frapujących pytań, prowokuje i wciąga widza w złożoną grę, której reguły nie są jasne, aż do samego końca.


Film Córka zdobył już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym cztery Gotham Awards, trzy nominacje do Oscara, dwie do Złotych Globów i cztery do Film Independent Spirit Awards.


W rolach głównych wystąpili: hipnotyzująca Olivia Colman (Faworyta, serial The Crown), Jessie Buckley (Może pora z tym skończyć, serial Czarnobyl), Dakota Johnson (Suspiria, Nienasyceni) oraz dawno nie widziany na dużym ekranie Ed Harris (Truman Show, Godziny)

 

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł O FILMIE:

CÓRKA | THE LOST DAUGHTER
(Maggie Gyllenhaal) US/GR 2021, 122’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Nagroda Festiwalowa - Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Maggie Gyllenhaal)
Film Independent 2022 - nominacje: Najlepszy film (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal), Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Olivia Colman), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)


Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum