kpb

Spotkanie Filozoficzne: Piosenki o miłości (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
PIOSENKI O MIŁOŚCI (reż. Tomasz Habowski)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją
wtorek, 15 marca 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na marcowe Spotkanie Filozoficzne z filmem Piosenki o miłości. Poetycki i kameralny debiut Tomasza Habowskiego to jeden z największych przebojów ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni. Po seansie do wspólnej dyskusji zaprosi filozofka, Anna Piskorska. Seans odbędzie się we wtorek, 15 marca, o godzinie 18.00.

 

Piosenki o miłości to przywołująca echa francuskiej Nowej Fali historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Debiutancki film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz dochodzeniu do własnego głosu.


Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Film Piosenki o miłości zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, które są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
 

Premiera filmu Piosenki o miłości: 25 marca 2022

 


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)O FILMIE:

PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021


Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum