kpb

Piosenki o miłości - pokaz z udziałem twórców

PIOSENKI O MIŁOŚCI (reż. Tomasz Habowski)
pokaz z udziałem twórców
wtorek, 29 marca 2022, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

29 marca, o godzinie 20.15, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Piosenki o miłości - poetyckiego i kameralnego przeboju ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni. Gośćmi seansu będą: reżyser Tomasz Habowski oraz aktor Andrzej Grabowski, wcielający się w postać ojca głównego bohatera.

 

Piosenki o miłości to przywołująca echa francuskiej Nowej Fali historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Debiutancki film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz dochodzeniu do własnego głosu.


Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.
 

Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem Tomaszem Habowskim oraz aktorem Andrzejem Grabowskim, które poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).
 

Film Piosenki o miłości zostanie zaprezentowany z podwójnymi, angielskimi i ukraińskimi napisami. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

 

TOMASZ HABOWSKI ZAPRASZA NA FILM:

 


BILETY:
23 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior)
15 zł (klubowy)O FILMIE:

PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021


Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY:

Bookmark and Share

archiwum