kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Najgorszy człowiek na świecie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #268
NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE
(reż. Joachim Trier)

czwartek, 17 marca 2022, godz. 22.45

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 17 marca, zapraszamy na kolejną odsłonę studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie: Najgorszy człowiek na świecie - nominowane do Oscara, najnowsze dzieło Joachima Triera, z fenomenalną Renate Reinsve w roli głównej. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Najgorszy człowiek na świecie to nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy film międzynarodowy, Najlepszy scenariusz oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Jej główną bohaterką jest Julie - dziewczyna u progu trzydziestych urodzin, starająca się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe.


Autorem tej neurotycznej, a zarazem czarującej historii miłosnej jest uznany reżyser Joachim Trier, które filmy (takie jak Thelma czy Oslo, 31 sierpnia - do obejrzenia online na e-kinopodbaranami.pl) od lat goszczą na ekranach polskich kin. Prawdziwym odkryciem Najgorszego człowieka… jest występująca w głównej roli Renate Reinsve - wyróżniona za swoją kreację Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes. Na drugim planie towarzyszą jej często współpracujący z reżyserem Anders Danielsen Lie oraz znany z serialu Przybysze Herbert Nordrum.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł O FILMIE:

NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE | VERDENS VERSTE MENNESKE
(Joachim Trier) NO/FR/SE/DK 2021, 121’

MFF w Valladolid 2021 - wygrana: Jury Młodych - Najlepszy film w konkursie głównym (Joachim Trier), Nagroda Specjalna - Nagroda FIPRESCI (Joachim Trier), Nagroda Złotych Blogów (Joachim Trier)
MFF w Cannes 2021 - wygrana: Złota Palma - Najlepsza aktorka (Renate Reinsve)
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Joachim Trier)
CRITICS CHOICE 2022 - nominacja: Najlepszy film zagraniczny
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Renate Reinsve), Najlepszy film zagraniczny
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Renate Reinsve), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Joachim Trier, Thomas Robsahm)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepszy scenariusz oryginalny Eskil Vogt, Joachim Trier, Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Julie (znakomita Renate Reinsve) wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum