kpb

Dojrzałe Kino: Cyrano

środa, 16 marca 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W środę 16 marca, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się Cyrano Joe Wrighta - rozśpiewana opowieść o słynnym Cyrano de Bergeracu. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Tytułowy bohater filmu (w tej roli znany z serialu Gra o tron, Peter Dinklage) to szanowany obywatel, wzbudzający powszechny zachwyt biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Cyrano jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett).


Wielokrotnie nagradzany reżyser Joe Wright (Duma i uprzedzenie, Pokuta, Anna Karenina), określany mistrzem kina kostiumowego, w Cyrano na nowo interpretuje ponadczasową opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym. Jego film zachwyca imponującą scenografią, dopracowanymi kostiumami oraz porywającymi piosenkami - bowiem najnowsza wersja losów XVII-wiecznego celebryty jest właśnie musicalem.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Cyrano będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

CYRANO | CYRANO
(Joe Wright) US 2021, 124’

Złote Globy 2022 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Peter Dinklage)
Critics Choice 2022 0 nominacje: Najlepszy aktor (Peter Dinklage)
SATELITY 2022 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Peter Dinklage), Najlepsze kostiumy (Massimo Cantini Parrini)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepsza charakteryzacja i fryzury


Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), człowiek wyprzedzający swoje czasy, wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Ta zaś, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum