kpb

Baranki Dzieciom: Proszę słonia - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
PROSZĘ SŁONIA 
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 13 marca 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Już w najbliższą niedzielę, 13 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy maluchy do udziału w kolejnej odsłonie cyklu Baranki Dzieciom. W programie: wybrane odcinki animowanego serialu Proszę słonia oraz warsztaty plastyczne, które poprowadzi Aleksander Rajewski.

 

Bohaterem serialu Proszę słonia jest Pinio - chłopiec, który słabo rośnie, dlatego mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie. Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować…

 

Ta nie starzejąca się urocza opowieść dla dzieci (i nie tylko) szanse na nowe filmowe życie uzyskała dzięki rekonstrukcji cyfrowej.

 

Film przed i po rekonstrukcji:

 

BILETY: 14 zł

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

PROSZĘ SŁONIA - zestaw bajek
(varia) PL 1968, 40'

 

WITAMINKI
(Ryszard Słapczyński) PL 1968, 10'

W pierwszym odcinku poznajemy Pinia i jego zwariowaną rodzinkę. Ponieważ Pinio słabo rośnie, rodzice karmią go witaminkami, a ten wrzuca je do słonia. Niespodziewanie słoń zaczyna rosnąć i osiąga rozmiary prawdziwego słonia.

 

PIERWSZE KROKI
(Paweł Lutczyn) PL 1968, 10'

Słoń jest już ogromny i sprawia Piniow coraz większy kłopot, ale jednocześnie coraz większą radość.

 

WYCIECZKA ZA MIASTO
(Witold Giersz) PL 1968, 10'

Dominik wraz z całą rodzinką wyruszają za miasto, gdzie przeżywają wiele przygód.

 

POWRÓT DOMINIKA
(Ryszard Słapczyński) PL 1968, 10'

Na wieść o tym, że Dominik ma trafić do cyrku, ogromny słoń zaczyna maleć aż do swych pierwotnych rozmiarów. Pinio zabiera Dominika do swego domu.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

 

PROSZĘ SŁONIA - REKONSTRUKCJA CYFROWA:

 

 

 

KOLEJNE POKAZY CYKLU:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

 

Bookmark and Share

archiwum