kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Inni ludzie

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #269
INNI LUDZIE (reż. Aleksandra Terpińska)
czwartek, 24 marca 2022, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 24 marca, zapraszamy na kolejną odsłonę studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie: Inni ludzie - obsypana nagrodami na Festiwalu w Gdyni, głośna adaptacja książki Doroty Masłowskiej. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Inni ludzie - adaptacja polifonicznego utworu Doroty Masłowskiej - to pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej, która reżyserskie szlify zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego przy filmach Kler, Wołyń i Pod mocnym aniołem. Zasłynęła krótkim metrażem Najpiękniejsze fajerwerki ever, który w 2018 roku otrzymał Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.


W filmie Inni ludzie, Aleksandra Terpińska prowadzi widza przez współczesną Warszawę - odpychające, zanieczyszczone miasto, sportretowane w bezkompromisowy sposób. Tę pełną szarości rzeczywistość zaludniają tytułowi “inni ludzie”, w których wcielili się m.in.: nagrodzony za swoją kreację w Gdyni Jacek Beler (Ślepnąc od świateł, Wataha), Magdalena Koleśnik (laureatka Złotego Lwa za film Sweat) i Sonia Bohosiewicz (laureatka Złotego Lwa za film Rezerwat). Ich zmagania komentuje wystylizowany na Jezusa rapujący narrator, grany przez Sebastiana Fabijańskiego (laureat Złotego Lwa za film Jeziorak). Całość hipnotyzującym beatem uzupełnił Auer - jeden z ważniejszych polskich producentów muzycznych.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Inni ludzie będzie Hanna Gumółka - studentka psychologii stosowanej i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł O FILMIE:

INNI LUDZIE | INNI LUDZIE
(Aleksandra Terpińska) PL 2021, 103’

Złote Lwy 2021 - nominacje: Udział w konkursie głównym (Aleksandra Terpińska)
Złote Lwy 2021 - wygrana: Najlepszy debiut reżyserski lub drugi film (Aleksandra Terpińska), Najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Jacek Beler), Najlepszy montaż (Magdalena Chowańska), Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu (Aleksandra Terpińska), Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Kin Studyjnych


Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Sebastian Fabijański).


Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, piękną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich.

 

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum