kpb

Baranki w Pieluchach: Przeżyć

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
PRZEŻYĆ (reż. Jonas Poher Rasmussen)
czwartek, 24 marca 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 24 marca, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości nominowany do Oscara animowany dokument Przeżyć, który stał się przebojem festiwalu Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym. 

 

Animowany dokument Przeżyć to poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy, a zarazem intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności.


Główny bohater przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako odnoszący sukcesy czterdziestolatek, postanawia zdradzić prawdę o sobie w filmie. Nie jest jednak gotowy stanąć oko w oko z kamerą, dlatego jego dawny szkolny kolega, reżyser Jonas Poher Rasmussen, opowiada przejmującą historię swojego bohatera za pomocą animacji.
 

Przeżyć zostało nominowane do trzech Oscarów, w kategoriach: Najlepszy pełnometrażowy film animowany, Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny oraz Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

 

O FILMIE:

PRZEŻYĆ | FLEE
(Jonas Poher Rasmussen) DK/FR/SE 2021, 89’

MFF w Cannes 2020 - nominacja: Oficjalna selekcja Festiwalu - Program (Jonas Poher Rasmussen)
Sundance 2021 - wygrana: Główna Nagroda Jury - Najlepszy zagraniczny film dokumentalny (Jonas Poher Rasmussen)
Millennium Docs Against Gravity 2021 - wygrana: Wyróżnienie Specjalne od Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy (Jonas Poher Rasmussen), Grand Prix Dolnego Śląska - Zdobywca (Jonas Poher Rasmussen), Nagroda Millennium - Najlepszy film dokumentalny (Jonas Poher Rasmussen), Nagroda Miesięcznika „Zwierciadło” dla najlepszego filmu o tematyce psychologicznej (Jonas Poher Rasmussen)
Satelity 2022 - nominacje: Najlepszy film zagraniczny, Najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media, Najlepszy film dokumentalny
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepszy film animowany
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy film animowany, Najlepszy film dokumentalny
Oscary 2022 - nominacje: Najlepszy długometrażowy film animowany, Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy


Amin Nawabi (pseudonim), 36-letni ambitny naukowiec, boryka się z bolesną tajemnicą ukrywaną od 20 lat, która zagraża stabilności życia, jakie buduje dla siebie i dla narzeczonego, z którym zaraz weźmie ślub. Głównie za pomocą animacji odtworzono historię, którą Amin opowiada reżyserowi Jonasowi Poherowi Rasmussenowi, przyjacielowi i koledze ze szkoły średniej, po raz pierwszy — historię niełatwej drogi, jaką przebył jako dziecko-uchodźca z Afganistanu. Przeżyć opowiada niezapomnianą historię samopoznania. Ukazuje, że kształtować przyszłość można tylko wówczas, gdy się uporało z przeszłością, przekazuje uniwersalną prawdę o tym, że rozumiemy naprawdę, co to znaczy być u siebie dopiero wówczas, gdy przestaniemy uciekać przed samym sobą.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum