kpb

Baranki w pieluchach - Klasa

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

30 października
zapraszamy na KLASĘ, zwycięzcę tegorocznego festiwalu w Cannes!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 30 października, godz. 11.00

KLASA | ENTRE LES MURS
reż. Laurent Cantet, Francja 2008, 128'

MFF w Cannes 2008
ZŁOTA PALMA

Zwycięzca tegorocznego festiwalu w Cannes.  Akcja Klasy rozgrywa sie w ciągu jednego roku szkolnego w jednej z paryskich szkół. Nakręcona w niemal reporterskim stylu Klasa to nie tylko przykład kina społecznego, przedstawiającego instytucję szkoły, ale przede wszystkim niezwykły portret szkolnej zbiorowości - uczniów i nauczycieli.

Film oparty jest na powieści nauczyciela François Bégaudeau (nagroda France Culture 2006), który w filmie wystąpił także w głównej roli.

François jest nauczycielem, a szkoła, w której pracuje znajduje się na obrzeżach Paryża i nie cieszy się dobrą reputacją. Każda z klas to swoisty mikrokosmos, miniatura współczesnej Francji, a zarazem barwna mieszanka różnych osobowości. Są biali i czarni, leniwi i pracowici, błyskotliwi i ślamazarni, sympatyczni i bezwzględni. François jest pasjonatem. Lubi i szanuje uczniów, ma jednak swoje zasady. Nie wszyscy uczniowie je akceptują...

Reżyser o filmie: Ten film jest przede wszystkim opowieścią o życiu w klasie, o życiu klasy: społeczności składającej się z 25 osób, które nie wybrały się nawzajem, ale które zmuszono, by tą społeczność stworzyć i pracować ze sobą, będąc zamkniętą w czterech ścianach przez okrągły rok.

Klasa Laurenta Canteta to zadziwiający dokumentalną prawdą film o szkole jako miniaturze społeczeństwa - obowiązkowa lekcja demokracji dla każdego. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza 

Klasa to prawdziwy filmowy cud: delikatny, lecz niezapomniany. David Edelstein, New York Magazine 

Piękna chwila życia i piękna chwila kina. Serge Kaganski, Les Inrockuptibles


Cykl poleca:Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum