kpb

Baranki Dzieciom - Smocze wzgórzeBARANKI DZIECIOM
to cykl pokazów przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

Zapraszamy w każdą niedzielę zawsze o godz. 10.00!

Filmy w polskiej wersji językowej.

Po seansach zawsze odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci, mające na celu kształtowanie kreatywności naszych najmłodszych widzów.
Zapraszamy także do zwiedzenia kabiny operatorskiej!

Bilety: tylko 7 zł !
Dzieci poniżej 5 lat - gratisniedziela, 2 listopada, godz. 10.00

SMOCZE WZGÓRZE | LA COLINA DEL DRAGÓN
reż. Angel Izquierdo, Hiszpania 2002, 80’

Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2003
najlepszy film animowany
najlepsza piosenka - nominacja

Smocze Wzgórze
nawiązuje do najstarszych bajek o smokach i gnomach. Właśnie te bajki wprowadzają nas w magiczny świat pełen piękna i fantazji.

Smocze Wzgórze jest wspaniałym, magicznym miejscem otoczonym przez góry i lasy, zamieszkałym przez różne rodzaje smoków. Do Wzgórza przybywają jednak także ludzie z różnych wieków i różnych miejsc. Nikt tak naprawdę nie wie, jak się dostać na Smocze Wzgórze, a tylko jedna osoba wie, jak się z niego wydostać. Jest nią strażnik Ethelbert.

Jednym z przybyszy jest Septimus - czarny charakter, który dawno, dawno temu został na stale zamknięty w tym niezwykłym świecie. Septimus potrzebuje kogoś o niewinnym charakterze, aby pomógł mu uciec. W tym celu zwabia do krainy smoków Kevina, młodego chłopca o duszy marzyciela-rycerza...

Autorem tekstu do polskiej wersji językowej jest Bartosz Wierzbięta, znany choćby z genialnego tłumaczenia Shreka. W filmie usłyszymy tak znakomitych aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Kryszak, Edyta Jungowska, Małgorzata Foremniak. Tytułową, przebojową piosenkę zaśpiewa Edyta Górniak. 

Pełny program pokazów z cyklu Baranki Dzieciom znajduje się TUTAJ!
Patronat medialny cyklu:

www.czasdzieci.pl         


Partner:

Bookmark and Share

archiwum