kpb

Przegląd adaptacji filmowych KSIĄŻKA I FILM - oferta dla szkół i przedszkoli

Przegląd adaptacji filmowych KSIĄŻKA I FILM
oferta dla szkół i przedszkoli
maj-czerwiec 2022
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy szkoły podstawowe i przedszkola do organizowania pokazów filmów, które są adaptacjami uznanych pozycji literatury dziecięcej. W ofercie m.in. przygody Basi oraz Pettsona i Findusa, a także opowieści autorstwa Astrid Lindgren: Dzieci z Bullerbyn i Madika z Czerwcowego Wzgórza.


Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej podkreśla, że czytanie jest umiejętnością rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, w tym tekstów kultury. To jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia.


Mając w pamięci powyższe wytyczne, zapraszamy do organizowania pokazów filmów będących adaptacjami uznanych tytułów literatury dziecięcej. Proponujemy łącznie sześć tytułów przeznaczonych dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.


Najmłodszym widzom w wieku przedszkolnym oferujemy Basię - zestaw pięciu odcinków serialu opartego na książkach Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak oraz Wikinga Tappiego (cztery odcinki), będącego adaptacją książeczek Marcina Mortki. Polecamy także nieprezentowany dotąd na naszych ekranach film pełnometrażowy Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń.


Dzieciom z klas 1-3 szkoły podstawowej proponujemy Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra - filmową wersję przygód małych detektywów, znanych z kart książek Martina Widmarka. W naszej ofercie są także dwie ekranizacje powieści mistrzyni literatury dziecięcej, Astrid Lindgren: Dzieci z Bullerbyn oraz Madika z Czerwcowego Wzgórza.


Seanse można zamawiać w terminach od 1 maja do końca czerwca 2022 r.
Oferta dostępna jest dla grup powyżej 30 osób.


BILETY: 16 zł
(opiekunowie uczestniczą w seansie bezpłatnie)


By zamówić pokaz, prosimy o wypełnienie FORMULARZA.


Filmy dla grup przedszkolnych:

WIKING TAPPI - zestaw 3
(varia) PL 2018, 43’ 

Odcinki: Bitwa o Szepczący Las, Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha, Leśna pułapka, Talenty Tappiego


Wiking Tappi to serial animowany o przygodach Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, będący adaptacją książek autorstwa Marcina Mortki.

 

BASIA - zestaw 1
(M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz) PL 2017, 50’

Odcinki: Basia i biwak, Basia i Anielka, Basia i Dziadkowie, Basia i upał w zoo, Basia i nowy braciszek.


Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Twórcy serialu zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

 

PETTSON I FINDUS - MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ
(Ali Samadi Ahadi) DE 2014, 86’

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Jego samotne życie odmienia się za sprawą pojawienia się Findusa - niesfornego kota w zielonych ogrodniczkach. Pettson i Findus to bohaterowie dobrze znanych przedszkolakom książek Svena Nordqvista.


Filmy dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3:

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA
(Pontus Klänge, Walter Söderlund) SE 2015, 70’

Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki detektywów znanych z książek Martina Widmarka. Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry.

 

DZIECI Z BULLERBYN
(Lasse Hallström) SE 1986, 91’

Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren.

 

MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA
(Göran Graffman) SE 1979, 103’

Znana z powieści Astrid Lindgren siedmioletnia Madika ma głowę pełną pomysłów na zabawy i psoty. Dzięki temu jej młodsza siostra Lisabet i przyjaciele nigdy nie nudzą się w towarzystwie niesfornej mieszkanki Czerwcowego Wzgórza.

 


Dodatkowe informacje:
Wojciech Drąg, wojtek@kinopodbaranami.pl
tel. 509 082 149 (w godzinach 9.00-18.00)

Bookmark and Share

archiwum