kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Fucking Bornholm

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #275
FUCKING BORNHOLM (reż. Anna Kazejak)
czwartek, 12 maja 2022, godz. 22.45
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 12 maja, o godz. 22.45, zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. Na ekranie Fucking Bornholm - polski komediodramat o skandynawskiej majówce, której daleko do hygge. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Komediodramat Fucking Bornholm to historia dwóch par, które wybierają się na długi weekend na duńską wyspę Bornholm. Idylliczną majówkę przerywa jednak incydent z udziałem dzieci, który wywołuje prawdziwą lawinę kryzysów. W rolach głównych wystąpili: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.


Najnowszy film Anny Kazejak (Obietnica, Cudak) to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, zmagających się z problemami w komunikacji oraz zmęczeniem oczekiwaniami innych. Fucking Bornholm powstał najpierw jako audiobook i w tej formie zdobył nagrodę Bestsellery Empiku.


Największą nagrodą dla mnie jest to, że poczułam, gdy usłyszałam to słuchowisko, że postaci żyją. Że są prawdziwe, wzruszające, a historia, jako całość jest intrygująca, ciekawa, nie ma się poczucia nudy czy znużenia. I to jest niesamowite, że mogliśmy to sprawdzić, zanim weszliśmy na plan filmu - opowiada w wywiadach reżyserka, Anna Kazejak.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:
 
FUCKING BORNHOLM | FUCKING BORNHOLM
(Anna Kazejak) PL 2022, 99'

OFF CAMERA 2022 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Anna Kazejak)


Tej majówce daleko do hygge... Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wyjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę.


Fucking Bornholm to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum