kpb

Dojrzałe Kino: Fucking Bornholm

środa, 18 maja 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 18 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie: Fucking Bornholm - polski komediodramat o skandynawskiej majówce, której daleko do hygge. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Komediodramat Fucking Bornholm to historia dwóch par, które wybierają się na długi weekend na duńską wyspę Bornholm. Idylliczną majówkę przerywa jednak incydent z udziałem dzieci, który wywołuje prawdziwą lawinę kryzysów. W rolach głównych w filmie wystąpili: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.


Najnowszy film Anny Kazejak (Obietnica, Cudak) to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, zmagających się z problemami w komunikacji oraz zmęczeniem oczekiwaniami innych. Fucking Bornholm powstał najpierw jako audiobook i w tej formie zdobył nagrodę Bestsellery Empiku.


Największą nagrodą dla mnie jest to, że poczułam, gdy usłyszałam to słuchowisko, że postaci żyją. Że są prawdziwe, wzruszające, a historia, jako całość jest intrygująca, ciekawa, nie ma się poczucia nudy czy znużenia. I to jest niesamowite, że mogliśmy to sprawdzić, zanim weszliśmy na plan filmu - opowiada w wywiadach reżyserka, Anna Kazejak.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Fucking Bornholm będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

FUCKING BORNHOLM | FUCKING BORNHOLM
(Anna Kazejak) PL 2022, 99'

OFF CAMERA 2022 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Anna Kazejak)


Tej majówce daleko do hygge... Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wyjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę.


Fucking Bornholm to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum