kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Boscy

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #276
BOSCY (reż. Mariano Cohn, Gastón Duprat)
czwartek, 19 maja 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. W czwartek, 19 maja, o godz. 23.00, na ekranie pojawi się komedia Boscy - przewrotna satyra na show-biznes z ikonami hiszpańskiego kina w rolach głównych: Penélope Cruz i Antonio Banderasem. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Boscy to błyskotliwa i ostra jak brzytwa komedia o świecie filmu oraz wszystkich grzeszkach show-biznesu. Punktem wyjścia tej szalonej opowieści jest przedsięwzięcie, jakiego na zlecenie ekscentrycznego bogacza podejmuje się słynna reżyserka Lola Cuevas. Artystka planuje nakręcić autorskie dzieło z udziałem dwóch słynnych aktorów. Jest tylko jeden problem - gwiazdy jej filmu szczerze się nienawidzą.


Argentyński duet reżyserski Gastón Duprat/Mariano Cohn - znany z filmu Honorowy obywatel (2016) - wypełnił Boskich autoironicznym humorem oraz scenami stanowiącymi celny komentarz na temat współczesnej kultury. Występujący w głównych rolach Penélope Cruz i Antonio Banderas pomysłowo grają ze swoim wizerunkiem i w pełnej krasie prezentują komediowe talenty. To już trzecie - po Bólu i blasku oraz Przelotnych kochankach (oba filmy dostępne na naszej platformie e-kinopodbaranami.pl) - ekranowe spotkanie tych wielkich gwiazd hiszpańskiego i światowego kina.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.

 

W trakcie wydarzenia widzowie zostaną poczęstowani kawą i kanapkami.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:

BOSCY | COMPETENCIA OFICIAL
(Mariano Cohn, Gastón Duprat) ES 2021, 115'

MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Gastón Duprat, Mariano Cohn)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji Gastón Duprat, Mariano Cohn


Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum