kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Elvis (przedpremiera)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #280
ELVIS (reż. Baz Luhrmann)
pokaz przedpremierowy

czwartek, 23 czerwca 2022, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. W czwartek, 23 czerwca, o godz. 23.15, na ekranie przedpremierowo pojawi się Elvis - prezentowane na festiwalu w Cannes szalone filmowe widowisko Baza Luhrmanna o królu rock'n'rolla. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Elvis to widowiskowy, szalony formalnie film o życiu i twórczości legendarnego króla rock'n'rolla. To historia młodego, utalentowanego artysty, stopniowo zdobywającego wielką sławę i rozgłos, którego karierą kieruje kontrowersyjny menedżer Tom Parker. W tle tej niezwykłej podróży, jaką odbył młody chłopak z Tupelo w stanie Missisipi, jest zmieniający się krajobraz społeczny i kulturowy Stanów Zjednoczonych.


W postać Elvisa wcielił się Austin Butler (Pewnego razu… w Hollywood, Truposze nie umierają), a na ekranie - w roli menadżera - towarzyszy mu Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Baz Luhrmann - twórca odważny, wizjoner, który nieraz zachwycał pełnymi wyszukanej scenografii i wysmakowanych kostiumów opowieściami takimi jak Moulin Rouge!, Wielki Gatsby, czy nowatorska adaptacja Romea i Julii Szekspira.


Wprowadzenie do filmu wygłosi i dyskusję poprowadzi Ola Starmach - filmoznawczyni, od ponad dekady związana z Kinem Pod Baranami.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie przy kawie i kanapkach.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 18 zł 

  

O FILMIE:

ELVIS | ELVIS
(Baz Luhrmann) AU/US 2022, 159'


© 2022 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Wyprodukowana przez Warner Bros. Pictures oszałamiająca formą biografia króla rock'n'rolla, zrealizowana przez nominowanego do Oscara Buza Luhrmanna.


Film zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Elvisa Presleya (Austin Butler) z menadżerem Tomem Parkerem (Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności.

 

PRASA O FILMIE:

Z labiryntu biograficznych pułapek oraz żywej masy naśladowców i biografów Elvisa Presleya Luhrmann wydostał się w królewskim stylu. Założył hełm, wskoczył do cyrkowej rakiety i odpalił lont. Eksplodował gdzieś w okolicach Merkurego i cóż to była za piękna katastrofa!
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl


Austin Butler wziął na swoje ramiona wielką odpowiedzialność. Ten film to właściwie tylko on. [...] Młody Amerykanin świetnie opanował charakterystyczny język ciała Elvisa. Na ekranie potrzebuje chwilkę, żeby się rozpędzić, ale kiedy już nabierze tempa, porywa. Ta rola będzie dla niego bez dwóch zdań dużym zawodowym "kopem".
Anna Tatarska, Kultura.onet.pl


Tęczowa kolorystyka, nasycenie barw – strojów, aut, wnętrz – skutecznie wznoszą film Luhrmanna od ziemi. Teledyskowa forma, cięcie, cięcie, cięcie, podzielony, potrojony, poczworzony ekran nigdy nie dezorientuje. Daje natomiast w skondensowany sposób wybrzmieć intensywności doświadczenia, wszystkim zmysłowym bodźcom.
Maciej Niedźwiedzki, Film.org.pl

 


 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

       

 

     

 

   

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum