kpb

Pamiętniki Tatusia Muminka - pokaz specjalny

PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA (reż. Ira Carpelan)
pokaz specjalny
sobota, 17 września 2022, godz. 12.00
Kino Pod Baranami

 

 

17 września zapraszamy na kolejny pokaz pełnometrażowej animacji Pamiętniki Tatusia Muminka, inspirowanej dziełami Tove Jansson. Pełen niezwykłych przygód, polsko-fiński film to znakomita propozycja zarówno dla małych, jak i dużych widzów.


Pamiętniki Tatusia Muminka to polsko-fińska koprodukcja, zrealizowana na podstawie uwielbianych przez miliony czytelników książek Tove Jansson. Ta niezwykła opowieść swoją formą nawiązuje do serii Opowiadania Muminków wyprodukowanej przez łódzkie studio Se-Ma-For. Pozwala to starszym widzom udać się w sentymentalną podróż do przeszłości, a młodszym poznać technikę animacji lalkowej.
 

Pełnometrażowa animacja Pamiętniki Tatusia Muminka jest nowym filmem twórców Magicznej zimy Muminków: producenta Grzegorza Wacławka, scenarzysty i producenta Piotra Szczepanowicza oraz reżyserki Iry Carpelan. Filmowcy kolejny raz postawili na tradycyjną formę tworzenia animacji w duchu studia Se-Ma-For i wykorzystanie materiałów z serii filmów lalkowych wyprodukowanych w latach 80., co świetnie współgra z fabułą opowiadającą o młodości Tatusia Muminka.


Pamiętniki Tatusia Muminka otwiera piosenka Fale oceanu śpiewana przez Katarzynę Łaskę, czyli wykonawczynię przeboju Mam tę moc z bajki Kraina Lodu.


Pamiętniki Tatusia Muminka polecane są dla widzów powyżej 5 roku życia.


18 września zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu niedzielnych poranków filmowych dla dzieci (Baranki Dzieciom), a od 24 września do 2 października w krakowskim kinie odbywać się będzie 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI.

 

BILETY: 15 zł

 

O FILMIE:

PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA | MUMINPAPPANS BRAVADER – EN UNG MUMINS ÄVENTYR
(Ira Carpelan) FI/PL 2021, 74’

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!


Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?


Film w polskiej wersji językowej (dubbing PL).

 


ZWIASTUN:

 WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

sobota-niedziela, 3-4 września 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

sobota, 10 września 2022, godz. 11.15
Kino Pod Baranami 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum