kpb

Dojrzałe Kino: Gdzie śpiewają raki

środa, 7 września 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 7 września, tradycyjnie o godzinie 11.00 zapraszamy seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie filmowa wersja bestsellerowej powieści Delii Owens Gdzie śpiewają raki ze znaną z serialu Normalni ludzie Daisy Edgar-Jones. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Gdzie śpiewają raki to adaptacja bestsellerowej książki autorstwa amerykańskiej zoolożki Delii Owens, w której kryminalna zagadka stanowi tło dla przejmującej historii o dojrzewaniu młodej dziewczyny wśród dzikiej przyrody.

 

W obsadzie filmu znaleźli się: Daisy Edgar-Jones (serial Normalni ludzie), Taylor John Smith (serial Ostre przedmioty), Harris Dickinson (King’s Man: Pierwsza misja) i David Strathairn (Nomadland), a za scenariusz produkcji odpowiadała nominowana do Oscara Lucy Alibar (Bestie z południowych krain).


Zachwyciła mnie książka Gdzie śpiewają raki i postanowiłam ją przenieść na ekran. Chciałam, żeby oglądając film widzowie mieli te same uczucia, jakie daje czytanie książki. [...] Wspaniale jest czytać książkę i się nią zachwycać, ale ożywienie tego świata w filmie to już jest magia - opowiada aktorka Reese Witherspoon, będąca producentką filmu.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Gdzie śpiewają raki będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

 

Podczas seansu będzie można zdobyć książkę Gdzie śpiewają raki, autorstwa amerykańskiej zoolożki Delli Owens

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 


O FILMIE:

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI | WHERE THE CRAWDADS SING
(Olivia Newman) USA 2022, 125’

Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości  drugiego człowieka.


Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, dziewczyna zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

 

 

 

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum