kpb

Kino objazdowe na Zamku Tenczyn w Rudnie

KINO OBJAZDOWE
na Zamku Tenczyn w Rudnie:

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA (reż. Guy Ritchie)
sobota, 3 września 2022, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 


Po wizytach w Suchej Beskidzkiej, Mszanie Dolnej i Niepołomicach, organizowane przez Fundację Dla Kina oraz Kino Pod Baranami plenerowe KINO OBJAZDOWE trafi do Zamku Tenczyn w Rudnie! 3 września, wśród średniowiecznych murów zostanie wyświetlony brawurowy film Guya Ritchiego Król Artur: Legenda Miecza. Wstęp wolny! Wydarzenie w ramach projektu Interconnecting Cinema.


Inicjatywa KINO OBJAZDOWE narodziła się z myślą o miejscowościach w regionie Małopolski. Celem plenerowych projekcji jest budowanie i wzmacnianie zainteresowania kinematografią oraz kinem jako doświadczeniem wspólnotowym.


Od końca lipca KINO OBJAZDOWE odwiedziło trzy miejsca w Małopolsce. Cieszące się dużym zainteresowaniem projekcje odbyły się w renesansowym Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej, kameralnym amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej oraz przy bulwarach wiślanych nieopodal kawiarni Zwał jak zwał w Niepołomicach.


W sobotę, 3 września, na finał wydarzenia, KINO OBJAZDOWE dotrze do leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej malowniczego Zamku Tenczyn w Rudnie. Na Zamku zostanie wyświetlony doskonale pasujący do otoczenia średniowiecznych murów film Król Artur: Legenda Miecza Guya Ritchie'ego - twórcy takich kultowych obrazów jak Porachunki czy Przekręt. Tytułowym bohaterem brawurowej, pełnej akcji opowieści jest młody Artur - ulicznik i awanturnik, który po odnalezieniu legendarnego Excalibura odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie.


Wstęp na pokaz jest bezpłatny!
*Na Zamek Tenczyn w Rudnie obowiązuje bilet wstępu.


Wydarzenie KINO OBJAZDOWE jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt). Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

 

O FILMIE:

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA
| KING ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD
(Guy Ritchie) AU/US/GB 2017, 126'

Odważna historia sprytnego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londinium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.


ZWIASTUN:

 

 

 


ORGANIZATORZY:


                                     


PARTNERZY:
           
    

                                  

 

                                              

 

             

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

         

 

 

Pokazy realizowane są w ramach projektu INTERCONNECTING CINEMA.

 

 

KINA PARTNERSKIE:
Cinema ARTA - Kluż-Napoka, Rumunia
Kino Aero - Praga, Czechy
Kino Usmev - Koszyce, Słowacja
Budapest Film Zrt. - Budapeszt, Węgry


Wydarzenie jest współfinansowane z środków Komisji Europejskiej.

 

 

Bookmark and Share

archiwum