kpb

Baranki Dzieciom - inauguracja sezonu: Podróże - pokaz bajek i warsztaty muzyczne

BARANKI DZIECIOM
– inauguracja sezonu:
PODRÓŻE
pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 11 września 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, w naszym kinie rozpocznie się nowy sezon poranków filmowych dla dzieci. Mali widzowie obejrzą polskie bajki, których bohaterowie udając się w podróż przeżywają niezwykłe przygody. Na ekranie: Agatka, ryjówka Florka, Mały Miś i Tata Miś oraz rezolutne Przedszkolaki. Po seansie odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi multiinstrumentalista Maciej Trifonidis. 


Po wakacyjnej przerwie do naszego kina powracają Baranki Dzieciom - poranki filmowe dla najmłodszych  widzów. Nowy sezon zainauguruje spotkanie pod hasłem Podróże, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 września.


Najmłodsi widzowie (w wieku od 3 do 6 lat) zobaczą zestaw pięciu polskich bajek, których motywem przewodnim są zarówno wielkie wyprawy, jak i małe wycieczki. Po projekcji, podczas warsztatów muzycznych, w podróż pełną niezwykłych instrumentów i dźwięków, zabierze dzieci multiinstrumentalista Maciej Trifonidis.

 

BILETY: 14 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.

 
W kasie Kina, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.

 
PROGRAM:
 
niedziela, 11 września, g. 11.00
PODRÓŻE – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty muzyczne

 


AGATKA: AGATKA I MARYNARZ
(Andrzej Kukuła) PL 2019, 10'

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_1.jpg

Agatka ogląda książkę z rysunkami różnych okrętów. Najbardziej podoba jej się statek ratownictwa morskiego. Nagle z książki dobiega głos – na statku jest Marynarz, który skarży się, że dostał depeszę od rozbitków, ale nie może płynąć im na pomoc, gdyż wokół statku nie ma wody. Agatka wraz z Cyrylem wskakują do książeczki i dorysowują morze wokół statku. Razem z Marynarzem płyną na ratunek dwóm małym pingwinkom…

 
PAMIĘTNIK FLORKI: PODRÓŻ
(Jolanta Dudzińska) PL 2014, 11'

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_2.jpg

Florka, rodzice i bliźniaki wyruszają na wakacje nad morze. Wszyscy są podekscytowani, a najbardziej bliźniaki, które w pociągu nie mogą wysiedzieć na miejscu. Nad morzem nie jest lepiej, podczas beztroskiego plażowania nagle znikają! Na szczęście udaje ich się odnaleźć w piaskowym tunelu. Florka nie sprawia rodzicom takich kłopotów, zaprzyjaźnia się z myszką Józefiną, z którą skacze przez fale i zbiera muszelki. Jest szczęśliwa. Wakacje to taki cudowny wynalazek! Niestety wszystko się kiedyś kończy, także lato. Florce ciężko się z tym pogodzić, ale może coś się kończy, żeby mogło się rozpocząć coś nowego?
 

PRZYTUL MNIE: CAŁA NAPRZÓD
(Mateusz Jarmulski) PL 2016, 6'

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_3.jpg

Mały Miś i Tata Miś znajdują na brzegu rzeki kajak i postanawiają zrobić z niego użytek. Czy ludzki wynalazek będzie źródłem udanej zabawy?

 
PRZYTUL MNIE: WYCIECZKA
(Klaudia Robat) PL 2019, 5'

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_4.jpg

Tatuś i Miś wybierają się na wycieczkę po lesie. Niestety szybko się gubią, a dumny Tatuś nie chce zapytać o drogę.

 
PRZEDSZKOLAKI: WYCIECZKA DO LASU
(Piotr Furmankiewicz) PL 2014, 4'

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_5.jpg

Przedszkolaki wybierają się na wycieczkę do lasu. Kucharka przygotowała w koszyku przysmaki. Miejsce biwaku okazuje się ścieżką mrówek. Dzieci poznają zwyczaje owadów. Na koniec wszyscy zajadają racuchy z jabłkami.

 

 

 

WARSZTATY MUZYCZNE po seansie poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.
 

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.

Bookmark and Share

archiwum