kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Baby Broker

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #285
BABY BROKER (reż. Hirokazu Koreeda)
pokaz filmu i dyskusja

czwartek, 3 listopada 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13073_2.jpg

 
W czwartek, 3 listopada, uczestnicy Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego obejrzą film Baby Broker - najnowsze dzieło Hirokazu Koreedy, twórcy obsypanych nagrodami Złodziejaszków. Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Hirokazu Koreeda, autor Baby Broker to jeden z najczęściej nagradzanych japońskich reżyserów ostatniego ćwierćwiecza, uznawany za kontynuatora dorobku mistrza Yasujirō Ozu. Po nagrodzonych Złotą Palmą i nominowanych do Oscara Złodziejaszkach, Koreeda postanowił zrealizować w Korei Południowej film Baby Broker, wyróżniony w Cannes nagrodą dla najlepszego aktora (Song Kang-Ho) i Nagrodą Jury Ekumenicznego.


Film ukazuje zjawisko powszechnego na całym świecie kryzysu rodziny, gdy więzi z najbliższymi zastępowane są innymi, równorzędnymi relacjami społecznymi. Baby Broker w delikatny sposób zadaje pytania o etykę, wolność wyboru i bezgraniczną miłość do drugiego człowieka.


Baby Broker zostanie zaprezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

BABY BROKER | BROKER
(Hirokazu Koreeda) KR 2022, 129’

MFF w Cannes 2022: Złota Palma - najlepszy aktor (Kang-ho Song), Nagroda Jury Ekumenicznego, udział w Konkursie Głównym


Nowy film Hirokazu Koreedy, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą Złodziejaszków. Historia mężczyzny, który zajmuje się handlem porzuconymi noworodkami. Pewnego dnia zwraca się do niego matka, która chce odzyskać pozostawione w oknie życia dziecko. Bohaterowie wyruszają razem na jego poszukiwanie. Podróż doprowadzi ich do miejsc, których nigdy się nie spodziewali.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum