kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Do ostatniej kości (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #287:
DO OSTATNIEJ KOŚCI (reż. Luca Guadagnino)

przedpremierowy pokaz filmu i dyskusja
10-lecie cyklu!
czwartek, 24 listopada 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 
Luka Guadagnino, Timothée Chalamet i lampka wina. W taki sposób uczestnicy Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego świętować będą 10. urodziny tego szczególnego cyklu filmowego, który na dobre wpisał się w studenckie życie Krakowa. Specjalna odsłona “Nocnika” odbędzie się 24 listopada,
o godz. 23.00. W programie przedpremierowy pokaz
Do ostatniej kości - najnowszego filmu Luki Guadagnino.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie. W tym roku słynny “Nocnik” obchodzi swoje dziesiąte urodziny!


Pierwsze spotkanie w ramach cyklu rozpoczęło się 8 listopada 2012 roku o godz. 22.45. Wyświetlono wtedy nagrodzony w Cannes film Miłość w reżyserii Michaela Haneke, do którego prelekcję wygłosił Miłosz Stelmach - wówczas wówczas student filmoznawstwa, a obecnie doktor nauk o sztuce i asystent w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz redaktor naczelny czasopisma Ekrany.


Zapraszamy na wspólne świętowanie 10. urodzin Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego! W czasie specjalnej odsłony cyklu, 27 listopada, studenci przedpremierowo obejrzą długo wyczekiwany film Do ostatniej kości. W tej mistrzowskiej adaptacji powieści Camille DeAngelis, reżyser Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce; Suspiria) zabiera widza w podróż przez amerykański Midwest. Opustoszałe, bezkresne stany USA w filmie przemierza para żyjących na społecznym marginesie bohaterów: porzucona 16-latka Maren (w tej roli nagrodzona na festiwalu w Wenecji Taylor Russell) i buntowniczy Lee (Timothée Chalamet). Do ostatniej kości łączy w sobie powieść inicjacyjną, romans i krwawy horror. Mimo szokujących elementów, przepełniony jest empatią i miłością.


Pokaz poprzedzi prelekcja, którą - tak, jak 10 lat temu - wygłosi Miłosz Stelmach, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Do tradycyjnego poczęstunku kawą i kultowymi kanapkami dołączy też jubileuszowa lampka wina.


BILETY dla studentów: 13 zł


O FILMIE:

DO OSTATNIEJ KOŚCI | BONES AND ALL
(Luca Guadagnino) IT/US 2022, 130’

MFF w Wenecji 2022 - wygrana: Nagroda im. Marcello Mastroianniego - Najlepszy debiut aktorski (Taylor Russell), Srebrny Lew - Najlepszy reżyser (Luca Guadagnino)
MFF w Wenecji 2022 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Luca Guadagnino)


Najnowszy film Luki Guadagnino to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą.


W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków, nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum