kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Podejrzana

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #295
PODEJRZANA (reż. Park Chan-wook)
pokaz filmu i dyskusja
czwartek, 9 lutego 2023, godz. 22.45
Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13266_0.jpg

Podejrzana - pomysłowo mylący tropy, stylowy kryminał Park Chan-wooka będzie można zobaczyć w czwartek, 9 lutego, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Seans poprzedzi prelekcja, a po projekcji odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.


Podejrzana - nagrodzony na Festiwalu w Cannes, najnowszy film Park Chan-wooka - to pełna tajemnic i niezwykłych zwrotów akcji opowieść o miłości graniczącej z obsesją.


W historii złożonej relacji udręczonego policjanta (Hae-il Park) z tajemniczą emigrantką (Tang Wei), zauważyć można wiele elementów typowych dla kina noir - takich jak sprowadzająca zagładę na mężczyzn femme fatale czy spowite mgłą miasto. Jednocześnie Podejrzana pomysłowo ucieka od gatunkowych klisz. Kryminał przeplata się tu z telenowelą, smutek z humorem, a melancholia z impulsywnością.


Film Podejrzana zostanie zaprezentowany w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego - cyklu stworzonego z myślą o studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł


O FILMIE:
PODEJRZANA | HE-EO-JIL KYEOL-SIM
(Chan-wook Park) KR 2021, 138' 

MFF w Cannes 2022: najlepszy reżyser, udział w konkursie głównym
FF w Jerozolimie 2022: Najlepszy film międzynarodowy (nominacja)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy reżyser (Chan-wook Park), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Chan-wook Park, Dae-suk Go)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy film nieanglojęzyczny

 

Zafascynowany Zawrotem głowy koreański reżyser Park Chan-wook (Służąca, Oldboy) spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. W jego nagrodzonym w Cannes za reżyserię filmie żonaty policjant poznaje młodą wdowę, której mąż zginął w wypadku. Już wkrótce zaczyna nocować pod jej oknem, obserwując codzienność kobiety. Z czasem wyniszczająca obsesja zamienia się w miłość. A może miłość zamienia się w obsesję? Podejrzana to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?

 

 

ZWIASTUN:

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum