kpb

Dojrzałe Kino: Podejrzana

środa, 15 lutego 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13282_0.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 15 lutego, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film Podejrzana - pomysłowo mylący tropy, stylowy kryminał Park Chan-wooka. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Podejrzana - nagrodzony na Festiwalu w Cannes, najnowszy film Park Chan-wooka - to pełna tajemnic i niezwykłych zwrotów akcji opowieść o miłości graniczącej z obsesją.

W historii złożonej relacji udręczonego policjanta (Hae-il Park) z tajemniczą emigrantką (Tang Wei), zauważyć można wiele elementów typowych dla kina noir - takich jak sprowadzająca zagładę na mężczyzn femme fatale czy spowite mgłą miasto. Jednocześnie Podejrzana pomysłowo ucieka od gatunkowych klisz. Kryminał przeplata się tu z telenowelą, smutek z humorem, a melancholia z impulsywnością.


Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:

PODEJRZANA | HE-EO-JIL KYEOL-SIM
(Chan-wook Park) KR 2021, 138' 

MFF w Cannes 2022: najlepszy reżyser, udział w konkursie głównym
FF w Jerozolimie 2022: Najlepszy film międzynarodowy (nominacja)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy reżyser (Chan-wook Park), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Chan-wook Park, Dae-suk Go)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy film nieanglojęzyczny

 

Zafascynowany Zawrotem głowy koreański reżyser Park Chan-wook (Służąca, Oldboy) spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. W jego nagrodzonym w Cannes za reżyserię filmie żonaty policjant poznaje młodą wdowę, której mąż zginął w wypadku. Już wkrótce zaczyna nocować pod jej oknem, obserwując codzienność kobiety. Z czasem wyniszczająca obsesja zamienia się w miłość. A może miłość zamienia się w obsesję? Podejrzana to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?


ZWIASTUN: 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum