kpb

Titanic: 25 rocznica (3D) - pokazy z okazji 25. rocznicy premiery filmu Jamesa Camerona

TITANIC: 25 ROCZNICA (3D)
pokazy z okazji 25. rocznicy premiery
filmu Jamesa Camerona
10-16 lutego 2023, godz. 17.00
niedziela, 19 lutego 2023, godz. 15.00

Kino Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13283_0.jpg

Wzruszająca historia miłości, wspaniały przebój Céline Dion My Heart Will Go On, ikoniczne ujęcie na dziobie statku… Słynny Titanic Jamesa Camerona po 25 latach powraca na kinowe ekrany! Ten kultowy, epicki film będzie można zobaczyć w naszym Kinie w zremasterowanej wersji w formacie 3D od 10 lutego.

Titanic to epickie, pełne rozmachu kino, w którym tragiczna historia gigantycznego statku splata się z ponadczasową opowieścią o miłości dwojga ludzi ze skrajnie różnych światów. Nagrodzony jedenastoma Oscarami - w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię - przeszedł do legendy za sprawą ikonicznych ujęć, wpadającej w ucho piosenki Céline Dion oraz spektakularnych sekwencji zatopienia tytułowego okrętu.

Występujący na ekranie aktorzy - Kate Winslet i Leonardo DiCaprio - rolami w Titanicu ugruntowali swoją pozycję w Hollywood i zyskali rozpoznawalność na całym świecie. Przez lata film Jamesa Camerona pozostawał najbardziej dochodową produkcją w historii kina. Dopiero w 2009 roku zdeklasował go Avatar - również wyreżyserowany przez Camerona.

Titanic miał swoją premierę w Polsce dokładnie 25 lat temu: 13 lutego 1998 roku. Z tej okazji film powróci na ekrany kin - w tym do Kina Pod Baranami, gdzie będzie można go zobaczyć od 10 do 16 lutego. Film zostanie zaprezentowany w zremasterowanej wersji w formacie 3D.


O FILMIE:

TITANIC | TITANIC
(James Cameron) US 1997, 194’Oscary 1998: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsza piosenka, Najlepsza scenografia, Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepszy montaż dźwięku
Oscary 1998 - nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Kate Winslet), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Gloria Stuart), Najlepsza charakteryzacja
Złote Globy 1998: Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser, Najlepsza muzyka, Najlepsza piosenka
Złote Globy 1998 - nominacje: Najlepszy aktor w dramacie (Leonardo DiCaprio), Najlepsza aktorka w dramacie (Kate Winslet), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Gloria Stuart), Najlepszy scenariusz
Amerykański Instytut Filmowy:
Lista 10 najlepszych filmów w 10 klasycznych gatunkach filmowych (2008) - Film epicki - 6. miejsce
Lista 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów (2007) - 83. miejsce
Lista 100 najlepszych kwestii filmowych wszech czasów (2005) - 100. miejsce Leonardo DiCaprio ("I'm the king of the world!")
Lista 100 najlepszych piosenek filmowych wszech czasów (2004) - 14. miejsce - "My Heart Will Go On"
Lista 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszech czasów (2002) - 37. miejsceW słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego Jacka.


ZWIASTUN:
Bookmark and Share

archiwum