kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Trzej muszkieterowie: D'Artagnan

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #308
TRZEJ MUSZKIETEROWIE: D'ARTAGNAN
(reż. Martin Bourboulon)

czwartek, 18 maja 2023, godz. 22.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13503_0.jpg

Widowiskowa, pełna akcji francuska produkcja, oparta na słynnej powieści Alexandra Dumasa. Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na spotkanie wokół filmu Trzej muszkieterowie: D'Artagnan w reżyserii Martina Bourboulona - w czwartek, 18 maja. Projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 16 zł.

Duży budżet, dobre filmowe rzemiosło, lekkość - to cechy nowej ekranizacji jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury. Widowiskowy film Trzej muszkieterowie: D'Artagnan to zrealizowana z wielkim rozmachem francuska produkcja oparta na słynnej powieści Alexandra Dumasa.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: François Civil (Sponsoring, Miłość po francusku), Eva Green (Casino Royale, Królestwo niebieskie), Vincent Cassel (Czarny łabędź, Moja miłość), Romain Duris (Smak życia, Nowa dziewczyna) i Vicky Krieps (W gorsecie).

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

Gospodarzem spotkania wokół filmu będzie Filip Karcz - student psychologii ogólnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy szot w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  


BILETY dla studentów: 16 zł

O FILMIE:
TRZEJ MUSZKIETEROWIE: D'ARTAGNAN | LES TROIS MOUSQUETAIRES: D'ARTAGNAN
(Martin Bourboulon) FR 2022, 121'


Młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Jest ona bowiem powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę.


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum