kpb

Dojrzałe Kino: Trzej muszkieterowie: D'Artagnan

środa, 17 maja 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13507_2.jpg


Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 17 maja, seniorzy zobaczą film Trzej muszkieterowie: D'Artagnan w reżyserii Martina Bourboulona – widowiskową francuską produkcję, opartą na słynnej powieści Alexandra Dumasa. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Duży budżet, dobre filmowe rzemiosło, lekkość - to cechy nowej ekranizacji jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury. Widowiskowy film Trzej muszkieterowie: D'Artagnan to zrealizowana z wielkim rozmachem francuska produkcja oparta na słynnej powieści Alexandra Dumasa.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: François Civil (Sponsoring, Miłość po francusku), Eva Green (Casino Royale, Królestwo niebieskie), Vincent Cassel (Czarny łabędź, Moja miłość), Romain Duris (Smak życia, Nowa dziewczyna) i Vicky Krieps (W gorsecie).

Reżyser Martin Bourboulon o filmie: Chciałem, żebyśmy zawsze byli w kontakcie z bohaterami, żebyśmy mogli przeżywać sceny akcji z ich punktu widzenia, zawsze w maksymalnej bliskości, i żebyśmy kierowali się bardziej emocjami i reakcjami postaci niż samą akcją. Było to duże wyzwanie techniczne, ale takie, które moim zdaniem wnosi do scen sporo realizmu i prawdy.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.


BILETY dla seniorów: 18 zł
 
O FILMIE: 
TRZEJ MUSZKIETEROWIE: D'ARTAGNAN | LES TROIS MOUSQUETAIRES: D'ARTAGNAN
(Martin Bourboulon) FR 2022, 121'


Młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Jest ona bowiem powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę.


ZWIASTUN:Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum