kpb

Popioły czasu: Powrót tylko przez tydzień!

Pokazy POPIOŁÓW CZASU: POWRÓT w Kinie Pod Baranami TYLKO PRZEZ TYDZIEŃ, od 20 do 26 lutego!

Już w tydzień po premierze JAGODOWEJ MIŁOŚCI, najnowszego obrazu Wong Kar Waia, filmu nakręconego w Ameryce z udziałem znakomitej obsady, zapraszamy na POPIOŁY CZASU: POWRÓT tego samego reżysera!

Ten epicki film sztuk walki jest nową wersją dzieła z 1994 roku. Dzięki użyciu najnowszych technologii POPIOŁY CZASU: POWRÓT umożliwiają zupełnie nowy odbiór pierwowzoru!  


POPIOŁY CZASU: POWRÓT | ASHES OF TIME: REDUX
reż. Wong Kar-Wai, Hongkong 2008, 93'

Olśniewający wizualnie epicki film sztuk walki w reżyserii wybitnego twórcy Jagodowej miłości i Chungking Express.

Popioły czasu: Powrót to nowa edycja nigdy wcześniej nie pokazywanego w Polsce dzieła Wong Kar Wai'a, sygnowana przez samego autora. W 1994 roku zrealizował film Popioły czasu. Po latach przedstawia jego nową wersję dzięki użyciu nowoczesnych technologii.

Jianghu to miejsce, w którym liczy się sztuka przetrwania. Ouyang Feng zdecydował się opuścić rodzinne strony, gdy ukochana porzuciła go dla jego starszego brata. Zamiast szukać utraconej chwały, Feng został najemcą płatnych szermierzy, którzy wykonują zlecane im zabójstwa. Odtąd całe dnie zmaga się z samotnością na pustyni, umilając sobie czas rozmowami z przyjaciółmi, klientami i przyszłymi wrogami, z których każdy ma do opowiedzenia ciekawą historię...

Film Kar Waia ma formę pięciu przeplatających się opowieści, snutych w rytm kolejnych okresów roku, wyszczególnianych w chińskim almanachu astrologicznym.

Wong Kar Wai o Popiołach czasu: Zawsze byłem dumny z tego filmu i cieszę się, że będę mógł go przekazać w formie, jaką pierwotnie dla niego zaplanowałem.


ZWIASTUN amerykański:

Bookmark and Share

archiwum