kpb

Georgie ma się dobrze - pokaz przedpremierowy

GEORGIE MA SIĘ DOBRZE (reż. Charlotte Regan)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 12 września 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13728_2.jpg

Kipiąca energią, zabawna i wzruszająca opowieść o relacji ojca i córki. Georgie ma się dobrze - debiutancki film Charlotte Regan, który triumfował na tegorocznym festiwalu Sundance - będzie można zobaczyć przedpremierowo w naszym Kinie we wtorek, 12 września.

Chociaż Georgie (debiutantka Lola Campbell) ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle w jej życiu pojawia się ojciec (gwiazda W trójkącie, Harris Dickinson), Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Dopiero z czasem, dziewczynka zaczyna oswajać się z jego obecnością.  

Myślę, że zawsze możemy się czegoś nauczyć od dzieci. Sposobu, w jaki radzą sobie z problemami. Ich magicznego spojrzenia na świat. Wydaje mi się, że znalazłam coś w naszej głównej bohaterce, Georgie, wtedy, gdy najbardziej tego potrzebowałam. Gdy żegnałam się z niektórymi z osób, które najbardziej kochałam na świecie. Dlatego uważam, że podążanie za dzieciakami dla tego magicznego spojrzenia, to coś, co zawsze warto nam przypominać - opowiada w wywiadach reżyserka, Charlotte Regan. Film Georgie ma się dobrze to jej pełnometrażowy debiut.

Georgie ma się dobrze to wzruszająca historia o trudnym budowaniu relacji między dzieckiem i rodzicem, opowiedziana z humorem i szczerością. Charlotte Regan z lekkością i formalną odwagą portretuje dobrze jej znaną klasę pracującą ze wschodniej części Londynu.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:  
GEORGIE MA SIĘ DOBRZE | SCRAPPER
(Charlotte Regan) GB 2022, 84’
FF Sundance 2023: Główna Nagroda Jury - Najlepszy dramat zagranicznyPo śmierci matki dwunastoletnia Georgie mieszka sama na przedmieściach Londynu. Jest rezolutna i niezależna jak Pippi Langstrumpf, ale nie ma skrzyni ze złotymi monetami. Z kolegą Alim kradnie rowery, dzięki czemu może się utrzymać. Opiece społecznej wmawia, że mieszka z wujkiem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Jason, który okazuje się być jej ojcem.

Premiera filmu: 22 września 2023

ZWIASTUN:
WCZEŚNIEJSZE POKAZY:

niedziela, 27 sierpnia 2023, godz. 16.00
Kino Pod Baranami

niedziela, 3 września 2023, godz. 13.00
Małopolski Ogród Sztuki

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum