kpb

Portret królowej - pokazy specjalne dokumentu

PORTRET KRÓLOWEJ (reż. Fabrizio Ferri)
pokazy specjalne dokumentu

sobota-niedziela, 16-17 września 2023, godz. 12.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13744_3.jpg

Niezwykła filmowa opowieść o najbardziej ikonicznej kobiecie naszych czasów. Ukazujący ogromną moc fotografii dokument Portret królowej Fabrizio Ferriego, będzie można ponownie zobaczyć w naszym Kinie w sobotę i niedzielę, 16-17 września, o godzinie 12.00.

Portret królowej to dokument, który ukazuje historię królowej Elżbiety II z zupełnie nowej perspektywy: poprzez najbardziej intymne, niesamowite i rewolucyjne fotograficzne portrety. Zebrane w filmie zdjęcia tworzą unikalny, obszerny album mówiący wiele o zmieniającym się świecie i losach słynnej monarchini.  

Ponad siedemdziesiąt lat panowania królowej Elżbiety II zostało zbadanych – dyskretnie – przez obiektywy niesamowitych fotografów. Od pierwszych portretów w prostym, niewinnym stylu Marcusa Adamsa, po bardziej formalne wyrafinowanie Cecila Beatona i Tony'ego Armstronga-Jonesa, po prace współczesnych mistrzów fotografii Briana Arisa, Jasona Bella, Juliana Caldera, Davida Montgomery’ego, Johna Swannella i Chrisa Levine’a.

Reżyserem dokumentu Portret królowej jest Fabrizio Ferri, również autor zdjęć. Film został oparty na książce Elżbieta II. Portret królowej napisanej przez Paolę Calvetti, która jest też odpowiedzialna za scenariusz.


BILETY:
35 zł (normalny)
25 zł (ulgowy)

O FILMIE:

PORTRET KRÓLOWEJ | PORTRAIT OF THE QUEEN
(Fabrizio Ferri) GB 2022, 77’Królowa Elżbieta II oczami najwybitniejszych światowych fotografów, którzy uwieczniali brytyjską ikonę na przestrzeni niemal siedmiu dekad. Efektem ich pracy jest unikalny wizerunek słynnej kobiety na tle świata, zmieniającego się z prędkością światła. Film został oparty na książce Paoli Calvetti Elżbieta II. Portret królowej.

ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum