kpb

Zielona granica - pokaz przedpremierowy

ZIELONA GRANICA (reż. Agnieszka Holland)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 21 września 2023, godz. 18.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13780_0.jpg

Kino, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Zielona granica - nagrodzony na Festiwalu w Wenecji, najnowszy film Agnieszki Holland, będzie można zobaczyć przed oficjalną datą premiery w naszym Kinie. Pokaz przedpremierowy w czwartek, 21 września, o godzinie 18.15.

Zielona granica Agnieszki Holland to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Najnowszy film twórczyni W ciemnościPokotu uświadamia, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest wyłącznie domeną akademickich sal, lecz dzieje się również tu i teraz, we współczesnej Polsce. Zielona granica osadzona jest na polsko-białoruskim pograniczu i zawiera w sobie trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej.

Reżyserka filmu, Agnieszka Holland: W moim odczuciu nie ma sensu zajmować się sztuką, jeśli nie walczy się o to, by zadawać pytania na tematy ważne, bolesne, czasami nierozwiązywalne, stawiające nas przed wyborami, nieraz bardzo dramatycznymi. Taką właśnie sytuacją jest dla mnie to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Zielonej granicy wystąpiły polskie gwiazdy, m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy – Jalal Altawil, Behi Djanati Atai, Mohamad Al Rashi, Dalia Naous i Joely Mbundu.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
ZIELONA GRANICA | ZIELONA GRANICA
(Agnieszka Holland) BE/CZ/FR/PL 2023, 152’MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Agnieszka Holland)
MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (Agnieszka Holland), Nagroda Zielona Kropla (Agnieszka Holland), Nagroda Specjalna Jury (Agnieszka Holland)


Zielona granica to opowieść fikcyjna, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna Zielona granica to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.

Premiera filmu: 22 września 2023

ZWIASTUN:

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum