kpb

Wiraż - przegląd najlepszych polskich filmów dokumentalnych

WIRAŻ (reż. Paweł Hejbudzki)
przegląd najlepszych polskich filmów dokumentalnych
piątek, 29 września 2023, godz. 19.30
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13781_0.jpg

W wybranych małopolskich kinach trwa przegląd najlepszych polskich filmów dokumentalnych. Do grudnia można oglądać produkcje nagrodzone na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Wrześniowy pokaz przeglądu to imponujący świetnymi zdjęciami dokument Wiraż Pawła Hejbudzkiego - fascynujący portret dziecięcego kartingu. Pokaz w naszym Kinie w piątek, 29 września.

Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów - w tych miastach odbędą się pokazy w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych. W programie jest pięć znakomitych produkcji pokazywanych i nagrodzonych na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

To już po raz trzeci dzielimy się z widzami krakowskich i małopolskich kin tym, co wydało się nam najlepsze podczas ostatniej edycji festiwalu. Polscy twórcy nie zamykają oczu na przemiany we współczesnym świecie, przyglądają się ludzkim słabościom, zmaganiom z bólem, towarzyszą poszukiwaniu doskonałości w sztuce i raju na ziemi. W naszym programie dominują reżyserki. To też znak czasu - komentuje dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Krzysztof Gierat.

Kolejnym tytułem przeglądu jest Wiraż Pawła Hejbudzkiego, który na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym zdobył wyróżnienie jury oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia. Ten fascynujący, a jednocześnie prowokujący do zastanowienia portret dziecięcych wyścigów gokartowych będzie można zobaczyć w naszym Kinie w piątek, 29 września.

W programie na kolejne miesiące: nagrodzony Złotym Hejnałem dokument Ula Agnieszki Iwańskiej, uhonorowany nagrodą dla najlepszych producentów film Radical Move Anieli Gabryel oraz wyróżniony Złotym Lajkonikiem głośny tytuł Twarze Agaty Małgorzaty Kozery.

Wszystkie filmy wyświetlane są z angielskimi napisami.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.


BILETY: 12 zł


FILMY PREZENTOWANE W RAMACH PRZEGLĄDU:

wrzesień/październik
WIRAŻ | WIRAŻ
(Paweł Hejbudzki) PL 2022, 78’

październik
ULA | ULA
(Agnieszka Iwańska) PL 2023, 72’

listopad/grudzień
RADICAL MOVE | RADICAL MOVE
(Aniela Gabryel) PL 2023, 77’

grudzień
TWARZE AGATY | TWARZE AGATY
(Małgorzata Kozera) PL 2023, 72’


O FILMIE:
WIRAŻ | WIRAŻ
(Paweł Hejbudzki) PL 2022, 78’Krakowski Festiwal Filmowy 2023: Wyróżnienie Jury dla Filmów powyżej 30 minut, Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia, Udział w Konkursie Polskim

Fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych – liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi. Nie wszystkie dzieci są gotowe na takie poświęcenie. Mateusz uprawia karting już od kilku lat, ale wciąż nie spełnia oczekiwań i ambicji rodziców. Zosia ma talent i wspierającego ojca, ale jego kłopoty z prawem mogą zaważyć na dalszej karierze córki. To opowieść nie tylko o sportowych emocjach, ale przede wszystkim o relacjach rodzinnych.

Film prezentowany z podwójnymi, polskimi i angielskimi napisami.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum