kpb

How to Have Sex - pokaz przedpremierowy i dyskusja

HOW TO HAVE SEX (reż. Molly Manning Walker)
pokaz przedpremierowy i dyskusja
poniedziałek, 20 listopada 2023, godz. 19.45
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13913_2.jpg

Świetna filmowa impreza, a jednocześnie bolesna opowieść o dorastaniu, szukaniu swojego miejsca w świecie i samotności. Nagrodzony na Festiwalu w Cannes film How to Have Sex Molly Manning Walker będzie można zobaczyć u nas przedpremierowo w poniedziałek, 20 listopada. Po projekcji odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział edukatorka dr Agnieszka Szuścik-Zięba i psycholożka Anna Nicieja.

How to Have Sex to kolejny znakomity brytyjski, kobiecy debiut. Reżyserka Molly Manning Walker, podobnie jak Charlotte Wells (Aftersun) i Charlotte Regan (Georgie ma się dobrze), swoim pierwszym filmem zwróciła uwagę krytyków i widzów z całego świata. Film How to Have Sex spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na Festiwalu w Cannes, gdzie zdobył główną nagrodę w sekcji Un Certain Regard.

How to Have Sex to historia trzech dziewczyn, które jadą do Grecji na szalony summer break. Ten świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany film, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial Wiedźmin, film Perswazje), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza.

Po przedpremierowym pokazie filmu 20 listopada, odbędzie się rozmowa, w której udział wezmą: dr Agnieszka Szuścik-Zięba - edukatorka oraz Anna Nicieja - psycholożka, współprowadząca cyklu Premiery Psychologiczne w naszym Kinie.

Film dla widzów powyżej 15 lat.
W filmie pojawiają się efekty świetlne, które mogą wpłynąć na odbiór u osób nadwrażliwych na światło lub cierpiących na epilepsję.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


UCZESTNICZKI DYSKUSJI:
dr Agnieszka Szuścik-Zięba - autorka książki GinekoLOGICZNIE, edukatorka ginekologiczna i onkologiczna, ekspertka fundacji SEXEDPL, szkoleniowczyni fundacji Rak’n’Roll. Prowadzi popularne instagramowe konto @agaszuscik, Wielką Listę Ginekologów i Ginekolożek oraz blog Życie po raku. Co miesiąc przeprowadza samobadanie piersi online na żywo. Autorka spotów, filmów, mini-poradników, podkastów, kampanii oraz głośnego projektu To się nie zdarza o swojej chorobie – raku szyjki macicy. Prelegentka TEDx, jedna z 50 Śmiałych Wysokich Obcasów, laureatka Ofeminin Influence Awards 2023, posiadaczka wyróżnienia „Lider pacjentocentryzmu” nagrody im. Ewy Borek, absolwentka programu Open World (na zaproszenie Kongresu poznawała patient experience w USA). Prowadzi szkolenia o profilaktyce w firmach i na wydarzeniach, spotyka się z kobietami i młodzieżą. Z wykształcenia twórczyni – absolwentka studiów fotograficznych i polonistycznych, doktorat obroniła na Łódzkiej Filmówce. Ukończyła szkolenia psychologiczne i psychoonkologiczne w nurcie poznawczo-behawioralnym. Wykłada patient experience na studiach podyplomowych na KAAFM i GUMED – ginekologom i fizjoterapeutom – oraz związane z rozwojem zawodowym i osobistym przedmioty na ASP w Krakowie. Realizuje audyty placówek medycznych. Za jej działaniami stoi również mąż, Maciej Szuścik-Zięba, oraz Magdalena Urbańska.

Anna Nicieja
– absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka, seksuolożka. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Wśród jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się pozytywna seksualność, filmoterapia oraz psychologia kryzysu. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

O FILMIE:
HOW TO HAVE SEX | HOW TO HAVE SEX
(Molly Manning Walker) GB 2023, 98’How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok Aftersun i Poprzedniego życia jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia”: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich pozbyła się wreszcie dziewictwa. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości.

Premiera filmu: 24 listopada 2023PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum