kpb

Dojrzałe Kino: Tyle co nic (przedpremiera!)

DOJRZAŁE KINO:
TYLE CO NIC (reż. Grzegorz Dębowski)
pokaz przedpremierowy

środa, 6 marca 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14135_0.jpg

W środę, 6 marca, o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie przedpremierowy pokaz filmu Tyle co nic - docenionego podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, dzieła Grzegorza Dębowskiego. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Tyle co nic to pełnometrażowy debiut fabularny reżysera Grzegorza Dębowskiego, który został obsypany nagrodami na ubiegłorocznym Festiwalu w Gdyni. Ten trzymający w napięciu dramat społeczny, osadzony na współczesnej polskiej wsi, zachwyca realizmem, wiarygodnością, a także aktualnością.

Wszyscy ludzie w tym świecie są dobrzy – ale są dobrzy dla siebie i swoich bliskich i często jest to w kontrze do innych – tłumaczy reżyser filmu, Grzegorz Dębowski. Aktor Artur Paczesny, który wcielił się w głównego bohatera, wspomina: Poczułem postać Jarka od pierwszego czytania scenariusza. Przeżyłem ją mocno emocjonalnie. Bardzo intuicyjnie ją budowałem, starałem się nie przeszkadzać temu, co ta postać zawierała. Wewnętrzne decyzje, rozterki, wybory, to jest dla mnie to, z czym się utożsamiłem.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:
TYLE CO NIC | TYLE CO NIC
(Grzegorz Dębowski) PL 2023, 93'47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych:
Nominacje - Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Grzegorz Dębowski)
Nagrody specjalnie - Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych (Grzegorz Dębowski)
Nagrody indywidualne - Najlepszy scenariusz (Grzegorz Dębowski), Najlepszy debiut reżyserski (Grzegorz Dębowski), Najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Agnieszka Kwietniewska), Najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Artur Paczesny)
Złoty Pazur - Konkurs Inne Spojrzenie - Najlepszy film konkursu (Ewa Jastrzębska, Grzegorz Dębowski, Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński)
Orły 2024 - nominacje: Najlepsza reżyseria (Grzegorz Dębowski), Najlepszy scenariusz (Grzegorz Dębowski)
Orły 2024 - wygrana: Odkrycie roku (Grzegorz Dębowski - za reżyserię)

Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

ZWIASTUN:

 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum