kpb

W krainie Ghibli - pokazy animacji z kultowego studia

W KRAINIE GHIBLI
pokazy animacji z kultowego studia
w Kinie Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14300_0.jpg

W najbliższych tygodniach zapraszamy na pokazy animacji z kultowego studia Ghibli. Na naszych ekranach pojawią się nagrodzony Oscarem Spirited Away: W krainie bogów, Księżniczka Mononoke oraz Ruchomy zamek Hauru. 18 maja, zapraszamy również na 3 x Miyazaki - nocny maraton filmowy, podczas którego pokażemy wszystkie trzy animacje.

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, Spirited Away: W krainie bogów to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie. Pokazy od 10 maja.

Zapierająca dech w piersiach Księżniczka Mononoke to opowieść o świecie leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło. Pokazy od 7 czerwca.

Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera widownię do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. Ruchomy zamek Hauru to niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu. Pokazy od 21 czerwca.

W sobotę, 18 maja, zapraszamy również na 3 x Miyazaki - nocny maraton filmowy, podczas którego zaprezentujemy wszystkie trzy produkcje.O FILMACH:
KSIĘŻNICZKA MONONOKE | MONONOKE-HIME
(Hayao Miyazaki) JP 1997, 133'Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa, mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przez zniszczeniem lasu.

Pokazy od 7 czerwca.


RUCHOMY ZAMEK HAURU | HAURU NO UGOKU SHIRO
(Hayao Miyazaki) JP 2004, 119'MFF w Wenecji 2004: Złota Osella
MFF w Wenecji 2004 - nominacja: Złoty Lew (Hayao Miyazaki)
Oscary 2006 - nominacja: Najlepszy długometrażowy film animowany (Hayao Miyazaki)


Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii.

Nieśmiała Sophie pracuje w sklepie z kapeluszami, należącym niegdyś do jej ojca. Pewnego dnia dziewczyna spotyka tajemniczego mężczyznę, który ratuje ją z opresji, używając swoich czarodziejskich mocy. Zazdrosna o względy młodzieńca wiedźma rzuca na Sophie straszliwą klątwę i przemienia ją w 90-letnią staruszkę. Szukając sposobu na zdjęcie uroku, dziewczyna trafia do ruchomego zamku, należącego do czarodzieja Hauru.

Pokazy od 21 czerwca.


SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW | SEN TO CHIHIRO NO KAMIKAKUSHI
(Hayao Miyazaki) JP 2001, 124’MFF w Berlinie 2022: Złoty Niedźwiedź
Oscary 2003: Najlepszy film animowany
Saturny 2003: Najlepszy film animowany
Critic’s Choice 2003: Najlepszy film animowany
Annie 2003: Najlepszy pełnometrażowy film animowany, Annie - Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Joe Hisaishi, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej Hayao Miyazaki, Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz Hayao Miyazaki
BAFTA 2004: Najlepszy film nieanglojęzyczny - nominacja


W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Pokazy od 10 maja.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum