kpb

Księżniczka Mononoke - pokazy w KPB

KSIĘŻNICZKA MONONOKE (reż. Hayao Miyazaki)
pokazy w Kinie Pod Baranami
od 7 czerwca 2024


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14426_0.jpg

Rozgrywająca się w dawnej Japonii wizjonerska animacja Księżniczka Mononoke - od piątku, 7 czerwca, u nas! Film Hayao Miyazakiego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej ocenianych produkcji Studia Ghibli - wyświetlany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Księżniczka Mononoke to porywająca wizualnie opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, uznawana za jeden z kamieni milowych współczesnej animacji. Film rozsławił kierowane przez Hayao Miyazakiego Studio Ghibli, zdobywając dla niego rzesze nowych fanów na całym świecie. To pierwszy film reżysera, w którym użyto technik animacji 3D - jednak tylko w tych momentach, gdzie było to niezbędne dla oddania niesamowitości leśnych stworzeń.

Film pełen jest intrygujących pytań o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło. To mroczna, proekologiczna baśń, rozgrywająca się w świecie leśnych stworzeń, bóstw i magii. W mitologii japońskiej termin “mononoke” oznacza leśne duchy, widma i demony.

Film - polecany dla widzów powyżej 13 roku życia - wyświetlany będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Od 21 czerwca będzie można zobaczyć również inny film Hayao Miyazakiego, czyli Ruchomy zamek Hauru. W ten sam dzień odbędzie się filmowe zakończenie roku szkolnego w japońskim stylu: nocny maraton dla młodych W krainie Ghibli: 3x Miyazaki. W programie Księżniczka Mononoke, Spirited Away: W krainie bogów i Ruchomy zamek Hauru.

O FILMIE:
KSIĘŻNICZKA MONONOKE | MONONOKE-HIME
(Hayao Miyazaki) JP 1997, 133'Japońska Akademia Filmowa 1998: Najlepszy film
Annie 2000 - nominacja: Najlepsza reżyseria animowanej produkcji kinowej
Saturn 2001: Najlepsze wydanie filmu na kasecie wideo


Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przed zniszczeniem lasu.PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum