kpb

Kinobranie w ogrodzie Muzeum Manggha 2024

KINOBRANIE W OGRODZIE MUZEUM MANGGHA
pokazy plenerowe
25 czerwca - 30 sierpnia 2024
Ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14478_2.jpg

Po raz osiemnasty zapraszamy na wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie, czyli wakacje z najlepszymi filmami ostatnich miesięcy i klasyką kina. Kinobranie to ponad 160 filmów ułożonych w 9 tematycznych tygodni pod jednym hasłem A planety szaleją. To także Plakatobranie, specjalne sekcje Kultowe Kinobranie i Rekomendacje Młodych Ambasadorów oraz pokazy pod gwiazdami w klimatycznym ogrodzie Muzeum Manggha. W programie plenerowych seansów jest m.in. nostalgiczna Młodość Paolo Sorrentino, szalone Wszystko wszędzie naraz duetu Daniels oraz nominowany do Oscara film Perfect Days Wima Wendersa.

Letnie Tanie Kinobranie to wakacyjny festiwal filmowy, który potrwa 9 letnich tygodni. Seanse w ramach odbywają się w salach Kina Pod Baranami przy Rynku Głównym oraz - od 19 lipca - w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12, duża sala, poziom 0). Ponadto, dwa razy w tygodniu, wybrane tytuły można oglądać w pod gwiazdami - w klimatycznym ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26).

W programie plenerowych pokazów są ponadczasowe filmy o kultowym statusie (Kawa i papierosy, Hiroszima, moja miłość), laureaci prestiżowych nagród (Wszystko wszędzie naraz, Anatomia upadku) oraz ulubione tytuły ostatnich miesięcy (Perfect Days, La Chimera).

Pokazy plenerowe odbywają się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). W trakcie seansów muzealna kawiarnia Café Manggha zaprasza do skorzystania ze swojej oferty.

W przypadku złej pogody seanse zostaną przeniesione do sali widowiskowej Muzeum Manggha lub odbędą się w innym terminie.

Informacje o godzinach pokazów oraz możliwości zakupu biletów będą podawane kilka dni przed pokazami.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków pochodzących z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


🟣 FILMY POD GWIAZDAMI - OGRÓD MUZEUM MANGGHA
Klimatyczne, plenerowe projekcje w ogrodzie Muzeum Manggha.

🟣 AKCJA "ZBIERAJ KINO"
Sześć obejrzanych filmów to jeden bilet gratis.

🟣 ZNIŻKI W MIEJSCACH PARTNERSKICH
Z kuponem Zbieraj KINO - zniżki u partnerów Kinobrania.

WYDARZENIE GŁÓWNE LETNIEGO TANIEGO KINOBRANIA - TUTAJ

PROGRAM NA CAŁE KINOBRANIE do pobrania (PDF) - TUTAJ

REGULAMIN LETNIEGO TANIEGO KINOBRANIA 2023
- TUTAJ


BILETY: 19 zł
Bilety w sprzedaży w kasach Kina i online
Miejsca nienumerowane.


HARMONOGRAM POKAZÓW:
piątek, 30 sierpnia
POKAZ-NIESPODZIANKA


WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
wtorek-środa, 25-26 czerwca, godz. 21.30
WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) IT/FR 2013, 135' IT/JP/ES/CN

wtorek, 2 lipca 2024
21.30 W TRÓJKĄCIE | TRIANGLE OF SADNESS
(Ruben Östlund) SE/GB/FR/DE 2022, 147' EN

czwartek, 4 lipca 2024
21.30 KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
(Jim Jarmusch) US 2003, 95’

wtorek, 9 lipca
POPRZEDNIE ŻYCIE | PAST LIVES
(Celine Song) US/KR 2023, 106' EN/KO

LA CHIMERA | LA CHIMERA
(Alice Rohrwacher) FR/IT/CH/TR 2023, 133' IT/EN

wtorek, 16 lipca
PODEJRZANA | HE-EO-JIL KYEOL-SIM
(Park Chan-wook) KR 2022, 138'

czwartek, 18 lipca
W GORSECIE | CORSAGE
(Marie Kreutzer) AT/LUX/DE/FR 2022, 113'

czwartek, 23 lipca
PIERWSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA
| IL PRIMO GIORNO DELLA MIA VITA
(Paolo Genovese) IT 2023, 121’

czwartek, 25 lipca
AFTERSUN | AFTERSUN
(Charlotte Wells) GB/US/TR 2022, 101' EN/TR

wtorek, 30 lipca
HIROSZIMA, MOJA MIŁOŚĆ | HIROSHIMA, MON AMOUR
(Alain Resnais) FR/JP 1959, 91’
Partnerem projekcji jest Instytut Francuski.

czwartek, 1 sierpnia
PERFECT DAYS | PERFECT DAYS
(Wim Wenders) JP/DE 2023, 123'

wtorek, 6 sierpnia
21.00 WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ | EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
(Daniel Scheinert, Daniel Kwan) US 2022, 140' EN/CN/ZH

21.00 NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE | VERDENS VERSTE MENNESKE
(Joachim Trier) NO 2021, 121' NO

wtorek, 13 sierpnia
MŁODOŚĆ | YOUTH
(Paolo Sorrentino) IT/FR/CH/GB 2015, 124' EN/ES/DE

czwartek, 15 sierpnia
OSIEM GÓR | LE OTTO MONTAGNE
(Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch) FR/IT/BE 2022, 147' IT

wtorek, 20 sierpnia
20.30 OPADAJĄCE LIŚCIE | KUOLLEET LEHDET
(Aki Kaurismäki) FI/DE 2023, 81' FI/AR

czwartek, 22 sierpnia
20.30 ANATOMIA UPADKU | ANATOMIE D'UNE CHUTE
(Justine Triet) FR 2023, 152' FR/EN/DE


O FILMACH:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’


 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.



W TRÓJKĄCIE | TRIANGLE OF SADNESS
(Ruben Östlund) SE/GB/FR/DE 2022, 147'



MFF w Cannes 2022: Złota Palma
Europejska Nagroda Filmowa 2022 - wygrane: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Zlatko Buric), Najlepszy europejski reżyser roku (Ruben Östlund), Najlepszy europejski scenarzysta roku (Ruben Östlund)
Złote Globy 2023 - nominacje: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Dolly De Leon)


Ruben Östlund, już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy. Östlund żongluje rolami społecznymi bohaterów, demaskując ich próżność i egoizm, kpi z pustej sławy influencerów, wyśmiewa świat mody. W trójkącie to dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.


KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
(Jim Jarmusch) US 2003, 95’



Humorystyczna seria 11 czarno-białych miniatur, których bohaterowie, paląc papierosy i leniwie popijając kawę rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.


POPRZEDNIE ŻYCIE | PAST LIVES
(Celine Song) US/KR 2023, 106’



MFF w Berlinie 2023: udział w konkursie głównym
MFF Sundance 2023: światowa premiera

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?" – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.


LA CHIMERA | LA CHIMERA
(Alice Rohrwacher) IT/FR/CH 2023, 133’


MFF w Cannes 2023 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Alice Rohrwacher)
Europejska Akademia Filmowa 2023 - wygrana: Najlepszy europejski scenograf roku (Emita Frigato)
MFF w Valladolid 2023 - wygrana: Srebrny Kłos - Zdobywca (Alice Rohrwacher)

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…


PODEJRZANA | HE-EO-JIL KYEOL-SIM
(Chan-wook Park) KR 2021, 138' 

MFF w Cannes 2022: najlepszy reżyser, udział w konkursie głównym
FF w Jerozolimie 2022: Najlepszy film międzynarodowy (nominacja)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy reżyser (Chan-wook Park), Najlepszy film nieanglojęzyczny (Chan-wook Park, Dae-suk Go)
Złote Globy 2023 - nominacja: Najlepszy film nieanglojęzyczny

 

Zafascynowany Zawrotem głowy koreański reżyser Park Chan-wook (Służąca, Oldboy) spłaca dług zaciągnięty u Alfreda Hitchcocka – i robi to w niesamowitym stylu. W jego nagrodzonym w Cannes za reżyserię filmie żonaty policjant poznaje młodą wdowę, której mąż zginął w wypadku. Już wkrótce zaczyna nocować pod jej oknem, obserwując codzienność kobiety. Z czasem wyniszczająca obsesja zamienia się w miłość. A może miłość zamienia się w obsesję? Podejrzana to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?


W GORSECIE | CORSAGE
(Marie Kreutzer) AT/LUX/DE/FR 2022, 113'

Austriacki kandydat do Oscara 2023
75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes: sekcja Un Certain Regard - Najlepsza aktorka (Vicky Krieps)
Europejska Nagroda Filmowa 2022: Najlepsza europejska aktorka roku (Vicky Krieps)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film nieanglojęzyczny (Marie Kreutzer)


Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na którą ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowe stare płomienie). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują w Wiedniu szok i zgorszenie. Czy skandalistka Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?



PIERWSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA
| IL PRIMO GIORNO DELLA MIA VITA
(Paolo Genovese) IT 2023, 121’



Najnowszy film autora przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, oparty na książce jego autorstwa. Tym razem Paolo Genovese głównymi bohaterami czyni osoby, które planują zakończyć swoje życie.

Pewien tajemniczy mężczyzna (Toni Servillo) staje przed czworgiem ludzi, którzy sięgnęli dna i pragną rozstać się ze światem. Oferuje im osobliwy układ, dzięki któremu mogą zobaczyć jak wyglądałby świat bez nich oraz przyszłość, gdyby jednak zdecydowali się na dalszą egzystencję.


AFTERSUN | AFTERSUN
(Charlotte Wells) GB/US 2022, 96'

Film Independent 2023 - nominacja: Najlepsze zdjęcia, Najlepszy debiut aktorski (Francesca Corio), Najlepszy film debiutancki, Najlepszy montaż,  Najlepszy występ pierwszoplanowy (Paul Mescal)
BIFA 2022 - wygrana: Najlepszy brytyjski film niezależny, Najlepszy reżyser (Charlotte Wells), Najlepszy scenariusz (Charlotte Wells), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy kierownik muzyczny, Najlepszy montaż
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Charlotte Wells), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Mescal), Najlepszy dobór obsady
Oscary 2023 - nominacje: Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Paul Mescal)

 

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.



HIROSZIMA, MOJA MIŁOŚĆ | HIROSHIMA, MON AMOUR
(Alain Resnais) FR/JP 1959, 91’



Oscary 1961 - nominacja: Najlepszy scenariusz
BAFTA 1961 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza aktorka zagraniczna (Emmanuelle Riva)
MFF w Cannes 1959: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) - Najlepszy film, Udział w konkursie głównym


Do Hiroshimy na zdjęcia filmowe przyjeżdża francuska aktorka (Emmanuelle Riva). Tuż przed powrotem, spotyka starszego o dwa lata japońskiego architekta (Eiji Okada). Rodzi się między nimi romans, w trakcie którego dzielą się swoimi traumatycznymi doświadczeniami sprzed kilku lat. Dla niego najtrudniejszym przeżyciem była bomba atomowa, która zabiła jego rodziców. Ona podczas wojny zakochała się – z wzajemnością – w niemieckim chłopcu, który zginął w przeddzień zakończenia wojny.


PERFECT DAYS | PERFECT DAYS
(Wim Wenders) JP/DE 2023, 123’



MFF w Cannes 2023 - wygrana: Złota Palma - Najlepszy aktor (Kōji Yakusho), Nagroda Jury Ekumenicznego - Nagroda główna (Wim Wenders)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Wim Wenders)
Oscary 2024 - nominacja: Najlepszy film międzynarodowy


Hirayama to samotny sześćdziesięciolatek, który sprząta toalety publiczne w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Kamera z uwagą przygląda się jego codziennym rytuałom: porannemu przygotowywaniu się do wyjścia, wykonywanej z niezwykłą starannością pracy, wizytom w miejskiej łaźni, popularnej jadłodajni czy ulubionym antykwariacie. Gdy Hirayama nie pracuje, czyta dobrą - choć nie najnowszą - literaturę, w samochodzie słucha muzyki z lat 60. i 70. ze starych kaset magnetofonowych, a południową przerwę w pracy wykorzystuje na fotografowanie. Gotowe zdjęcia, niczym prawdziwy artysta, poddaje bezlitosnej selekcji i gromadzi w prywatnym archiwum. Sympatię budzi też jego kolekcja sadzonek drzew, jakie znajduje w parku, a później w domu troskliwie pielęgnuje. Z kilku migawek, które są drobnym zakłóceniem codziennej rutyny i odnoszą się do przeszłości Hirayamy, domyślamy się, że życie miejskiego eremity to jego świadomy wybór, a celebracja codzienności czyni go szczęśliwym, kochającym świat i ludzi człowiekiem.

Wim Wenders, który w swoich ostatnich filmach chętnie sięgał po formę dokumentalną, nakręcił tym razem fabułę bardzo przypominającą dokument. Obok Hirayamy drugim, równie ważnym bohaterem filmu jest japońska stolica, a tokijskie toalety, które oglądamy w tym niecodziennym portrecie miasta, to prawdziwe dzieła sztuki zaprojektowane przez znanych architektów.


WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ
| EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE
(Dan Kwan, Daniel Scheinert) US 2022, 140'



Złote Globy 2023 - wygrana: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Michelle Yeoh), Najlepszy aktor drugoplanowy (Ke Huy Quan)
Złote Globy 2023 - nominacje:Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jamie Lee Curtis), Najlepszy reżyser (Dan Kwan, Daniel Scheinert), Najlepszy scenariusz (Dan Kwan, Daniel Scheinert)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Michelle Yeoh), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jamie Lee Curtis), Najlepszy aktor drugoplanowy (Ke Huy Quan), Najlepszy reżyser (Dan Kwan, Daniel Scheinert), Najlepszy scenariusz oryginalny (Dan Kwan, Daniel Scheinert), Najlepszy dobór obsady
BAFTA 2023 - wygrana: Najlepszy montaż (Paul Rogers)
Oscary 2023 - nominacje: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Stephanie Hsu), Najlepsza muzyka oryginalna (Son Lux), Najlepsze kostiumy (Shirley Kurata), Najlepsza piosenka - (This Is A Life, wyk. Son Lux, Mitski, David Byrne)
Oscary 2023 - wygrane: Najlepszy film (Dan Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Michelle Yeoh), Najlepszy aktor drugoplanowy (Ke Huy Quan), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jamie Lee Curtis), Najlepszy reżyser (Dan Kwan, Daniel Scheinert), Najlepszy scenariusz oryginalny (Dan Kwan, Daniel Scheinert), Najlepszy montaż (Paul Rogers)


Evelyn Wang borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.


OPADAJĄCE LIŚCIE | KUOLLEET LEHDET
(Aki Kaurismäki) FI/DE 2023, 81'



MFF w Cannes 2023 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Aki Kaurismäki)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Aki Kaurismäki)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Alma Pöysti), Najlepszy film nieanglojęzyczny

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.


ANATOMIA UPADKU | ANATOMIE D'UNE CHUTE
(Justine Triet) FR 2023, 150'



MFF w Cannes 2023 - wygrana: Złota Palma - Najlepszy film (Justine Triet), Nagroda Specjalna - Psia Palma - dla psa Messi
Europejska Akademia Filmowa 2023 - wygrana: Najlepszy europejski film roku (David Thion, Justine Triet, Marie-Ange Luciani), Najlepsza europejska aktorka roku (Sandra Hüller), Najlepszy europejski reżyser roku (Justine Triet), Najlepszy europejski montażysta roku (Laurent Sénéchal), Najlepszy europejski scenarzysta roku (Arthur Harari, Justine Triet)
Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy scenariusz (Arthur Harari, Justine Triet)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Sandra Hüller)
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film (David Thion, Marie-Ange Luciani(, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Sandra Hüller), Najlepszy reżyser (Justine Triet), Najlepszy film nieanglojęzyczny (David Thion, Justine Triet, Marie-Ange Luciani), Najlepszy montaż (Laurent Sénéchal)
BAFTA 2024 - wygrana: Najlepszy scenariusz oryginalny (Arthur Harari, Justine Triet)
Oscary 2024 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Sandra Hüller), Najlepszy reżyser (Justine Triet), Najlepszy scenariusz oryginalny (Arthur Harari, Justine Triet), Najlepszy montaż


Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: 'Czy to zrobiła?'.



Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2024

Projekt graficzny i spot: BLEKA

Grafiki promocyjne i trailer: Wojtek Kampa




 
Bookmark and Share

archiwum