kpb

National Theatre Live: Present Laughter - pokaz specjalny spektaklu

NATIONAL THEATRE LIVE:
PRESENT LAUGHTER (reż. Matthew Warchus)
pokaz specjalny spektaklu
piątek, 26 lipca 2024, godz. 17.30

Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14515_0.jpg

W piątek, 26 lipca, w ramach cyklu National Theatre Live, zapraszamy na specjalny pokaz spektaklu Present Laughter - uwspółcześnionej wersji komedii Noëla Cowarda. W roli głównej wystąpił dwukrotnie nominowany do Złotego Globu irlandzki aktor Andrew Scott, którego można zobaczyć również w środę, 24 lipca w retransmisji spektaklu Vanya - śmiałej reinterpretacji klasycznego dramatu Czechowa Vanya.

Spektakl Present Laughter w reżyserii Matthew Warchusa oferuje pełne humoru i zaskakująco współczesne spojrzenie na sławę, pożądanie i samotność. Andrew Scott kreuje tu postać egoistycznego gwiazdora o mentalności Piotrusia Pana, który popada w egzaltowaną rozpacz za każdym razem, gdy coś idzie nie po jego myśli. Autorem sztuki jest angielski dramaturg Noël Coward, który utrwalił się w zbiorowej świadomości jako twórca przezabawnych i przebojowych rewii, komedii i musicali.

Dwa dni wcześniej w środę, 24 lipca będzie można zobaczyć inny spektakle z udziałem dwukrotnie nominowanego do Złotego Globu irlandzkiego aktora Andrew ScottaVanya to śmiała reinterpretacja klasycznego dramatu Czechowa. W ostatnim czasie można było również podziwiać jego występy m.in. w filmie Dobrzy nieznajomi oraz serialu Ripley.

Oba spektakle zostaną wyświetlone w wersji oryginalnej (j. angielski) z polskimi napisami.

HARMONOGRAM:
piątek, 26 lipca 2024
17.30 PRESENT LAUGHTER | PRESENT LAUGHTER
(Matthew Warchus) GB 2024, 166’ (w tym 10 minut przerwy)

BILETY:
35 zł (normalny)
28 zł (ulgowy)
25 zł (klubowy)

O SPEKTAKLU:
PRESENT LAUGHTER | PRESENT LAUGHTER
(Matthew Warchus) GB 2024, 166’Gwiazdor Garry Essendine (Andrew Scott) przygotowuje się do zagranicznego tournée, choć jego życie prywatne coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Pogrążony w narastającym kryzysie tożsamości, owładnięty wieloma skomplikowanymi relacjami z osobami, które rywalizują o jego uwagę, Garry zatraca się w chaotycznym wirze miłości, seksu, paniki i poszukiwania sensu.

Sztukę nagrano na żywo w The Old Vic w Londynie podczas wyprzedanego spektaklu w 2019 roku.
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

Repertuar:

Piątek 26 lipca // Friday, July 26

Bookmark and Share

archiwum