kpb

Baranki w pieluchach - Mleko

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

7 maja pokażemy MLEKO, film o wejściu w dorosłość nakręcony przez jednego z najlepszych tureckich reżyserów.

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!




czwartek, 7 maja, godz. 11.00


MLEKO | SÜT
reż. Semih Kaplanoglu, Turcja 2008, 102'

MFF Wenecja 2008
MFF Toronto 2008

Na przykładzie portretu matki i syna, reżyser ukazuje w Mleku zderzenie dwóch światów we współczesnej Turcji - tradycji i nowoczesności.

Mleko jest drugą częścią tzw. trylogii Yusufa. Reżyser przedstawia w niej historię swojego bohatera "od końca". W pierwszej części Egg (pokazywanej w ubiegłym roku na MFF Era Nowe Horyzonty) opowiadał o Yusufie w wieku lat 40, w Mleku poznajemy go w momencie wejścia w dorosłe życie, natomiast trzecia, ostatnia część Honey, opisze jego dzieciństwo.

Yusuf - absolwent szkoły średniej, wraca do rodzinnego miasteczka położonego na prowincji Turcji, pełen nadziei, a jednocześnie obaw o swoją przyszłość. Jego największą pasją jest pisanie wierszy, kilka z nich zostało opublikowanych w lokalnym czasopiśmie literackim. Chłopak chciałby poświęcić się swojej pasji, musi jednak pomagać owdowiałej matce, która prowadzi mleczarnię. Obydwoje jednak wiedzą, że ten biznes nie ma pewnej przyszłości.

Matka Yusufa dotychczas całą swoją uwagę skupiała na nim. Będąc jednak wciąż atrakcyjną i piękną kobietą, pragnie ułożyć sobie życie i wdaje się w romans z zawiadowcą stacji. Yusuf nie potrafi tego zaakceptować. Na dodatek, dostaje powołanie do wojska, co jeszcze bardziej komplikuje jego świat. Wkrótce musi stawić czoło realiom dorosłego życia, które powoli niweczą jego marzenia i plany…

Akcję filmu umieściłem w Anatolii, w wiejskiej społeczności, doskonale odzwierciedlającej historyczne, kulturowe i gospodarcze cechy tego regionu, który na przestrzeni ostatnich kilku lat uległ błyskawicznym zmianom i modernizacji. W tym rejonie, gdzie koegzystują ze sobą tradycja i nowoczesność, znalazłem wszystko, czego potrzebowałem do opowiedzenia swojej historii.
Mieszkańcy odkryli, że można żyć inaczej. Zaszczepiłem te zmiany w swoich bohaterów - w Yusufa młodego człowieka, który pragnie być poetą i w jego matkę Fatmę, kobietę, która również chce odmienić swoje życie. Kiedy każde z nich zamierza żyć tak jak chce, dochodzi do konfliktu.
(Semih Kaplanoglu)

Film był prezentowany w ramach 4. Festiwalu Filmy Świata Ale Kino!


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny 
Bookmark and Share

archiwum