kpb

Baranki w pieluchach - Galerianki

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

8 października zapraszamy na pokaz GALERIANEK, najlepszego polskiego debiutu filmowego tego roku!

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 8 października, godz. 11.00

GALERIANKI | GALERIANKI
reż. Katarzyna Rosłaniec, Polska 2009, 85'

34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2009: najlepszy debiut reżyserski
9. MFF Era Nowe Horyzonty: Nagroda za Debiut Filmowy
28. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film": Nagroda Główna "Wielki Jantar 2009"

Nagrodzony w Gdyni drapieżny debiut Katarzyny Rosłaniec.

Galerie handlowe - współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami - czasami jest to tylko zwykła różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna - Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik - Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

"Galerianki" - nastolatki spędzające większość wolnego czasu w centrach handlowych, w których szukają nie tylko rozrywki, ale także sponsorów. W zamian za zakupione w galeriach upominki oferują seks przygodnie spotkanym mężczyznom. Większość z nich to dziewczynki w wieku gimnazjalnym, które w świecie wszechobecnej konsumpcji, także chcą się stać prawdziwymi konsumentkami.

Muzykę do filmu wykonali:
O.S.T.R. - Ostry
jeden z najlepszych raperów w Polsce, producent muzyczny, kompozytor i skrzypek, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki, oraz
Skinny Patrini
wyjątkowy duet łączący mroczne i erotyczne electro.

Katarzyna Rosłaniec o filmie: Jeśli miałabym krótko opowiedzieć, o czym są Galerianki, to jest to film o pragnieniu wyjścia z samotności oraz potrzebie akceptacji. Chciałam żeby Galerianki były realistycznym obrazem dzisiejszego świata nastolatków, który poprzez modę i dostęp do natłoku towarów wygląda pięknie i kolorowo, a jednocześnie jest przecież szary, pełen dorosłych problemów i często tragicznych wyborów. Jest to świat, w którym dzieci wychowywane są przez czasopisma, internet i centra handlowe prezentujące tylko jedną wartość - posiadanie.


Cykl polecają
:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower   Mali Turyści   
Bookmark and Share

archiwum