kpb

Tilda Swinton w Berlinie

Premierowy pokaz poetyckiej dokumentalnej dylogii reżyserki Cynthii Beatt i aktorki Tildy Swinton!

Berlin roku 1988, w przeddzień zburzenia muru berlińskiego, oraz roku 2009, kiedy stolicę Niemiec nadal przedziela niewidzialna granica.    
 
Wyjątkowy dokument w 20. rocznicę wydarzeń, które doprowadziły do upadku żelaznej kurtyny i zmieniły oblicze Europy. 

Zapraszamy na pokaz w piątek, 20 listopada, o godz. 19.00!


CYCLING THE FRAME, reż. Cynthia Beatt, Niemcy 1988, 27'

W 1988 roku Cynthia Beatt, brytyjska reżyserka mieszkająca w Berlinie, udała się wraz z aktorką Tildą Swinton na wyprawę rowerową wzdłuż muru berlińskiego. Podczas wycieczki artystkom towarzyszyła kamera filmowa. Zarejestrowany materiał stanowi dziś oryginalny dokument historyczny, portretujący rzeczywistość Berlina Zachodniego i podglądający życie berlińczyków zza muru, na rok przed jego zburzeniem.


THE INVISIBLE FRAME, reż. Cynthia Beatt, Niemcy 2009, 60'

Dwadzieścia jeden lat po pierwszej podróży, Cynthia Beatt i Tilda Swinton, która w tym czasie zdobyła międzynarodowe uznanie i sławę, przemierzają tę samą trasę. W dwudziestą rocznicę upadku muru berlińskiego wyruszają na wyprawę, tym razem po obu stronach nieistniejącej już granicy. Obrazowi towarzyszy komentarz Tildy Swinton - prowadzony przez nią monolog wewnętrzny. Za pejzaż dźwiękowy filmu, którego tytuł nawiązuje do istniejącego wciąż w mentalności Niemców podziału ich kraju na część wschodnią i zachodnią, odpowiada Simon Fisher Turner, współpracownik Tildy Swinton i Dereka Jarmana w latach 80.


BILETY:
16 zł
(normalne)
14 zł (ulgowe)


Click HERE for English version!

Die deutsche Fassung findet sich
HIER!Organizator:

Instytut Goethego w Krakowie

Bookmark and Share

archiwum