kpb

Baranki w pieluchach - Królik po berlińsku i Esterhazy

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

17 grudnia poznamy historię muru berlińskiego... z króliczej perspektywy w filmach KRÓLIK PO BERLIŃSKU i ESTERHAZY!

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 17 grudnia, godz. 11.00


KRÓLIK PO BERLIŃSKU i ESTERHAZY | RABBIT À LA BERLIN and ESTERHAZY
reż. Bartek Konopka i Izabela Plucińska, Polska, Polska/Niemcy 2009, 77'

Jest takie miejsce na ziemi, które jest rajem dla królików.
Nazywają je Murem Berlińskim...

Królik po berlińsku
i Esterhazy to dwa fascynujące obrazy, które odmiennymi środkami narracji opowiadają wspólną historię powstania Muru Berlińskiego i zjednoczenia Niemiec widzianą z „króliczej perspektywy”. Ta właśnie nietypowa perspektywa powoduje, że tak wszystkim dobrze znana historia Muru Berlińskiego ubrana w inną niż dotychczas stylistykę, nabiera nowego znaczenia i głębokiego artystycznego wyrazu. Królik po berlińsku i Esterhazy są niezwykle plastyczną, zaskakującą metaforą wolności po 89' roku, pokazującą strach ludzi i niepewność przed przyszłością. Są to obrazy, które w doskonale wyważony sposób będą nie tylko wzruszać, ale i przypominać okrutne losy Europy Wschodniej, zachowując przy tym uniwersalną wymowę.

Przez Mur Berliński do raju...

KRÓLIK PO BERLIŃSKU | KRÓLIK PO BERLIŃSKU
reż. Bartek Konopka, Polska 2009, 52'

Królik po berlińsku to opowieść o tysiącach dzikich królików, które przez 28 lat zamieszkiwały Strefę Śmierci Muru Berlińskiego. 120 kilometrów pasa zieleni, do którego nikt - poza królikami i pilnującymi ich żołnierzami - nie miał dostępu. Tam odnalazły swój raj na ziemi. Oazę spokoju i bezpieczeństwa.

ESTERHAZY | ESTERHAZY
reż. Izabela Plucińska, Polska/Niemcy 2009, 25' 

Esterhazy jest historią o malutkim króliczku, który zostawia rodzinny Wiedeń i wyjeżdża do Berlina z misją znalezienia ogromnej żony, która może ocalić króliczy ród. Zgodnie z radą swojego dziadka, Wielkiego Księcia rodu Esterhazy, ma poszukać sobie małżonki za wielkim murem, gdzie znajduje się strzeżony przez żołnierzy „króliczy raj”. Jednak zanim tam dotrze, mały króliczek przeżyje wiele przygód i trafi do wielu berlińskich rodzin. Kiedy udaje mu się w końcu odnaleźć upragniony raj na ziemi, Mur Berliński zostaje zburzony. Esterhazy i jego ukochana by się ratować przed rozentuzjazmowanym tłumem zmuszeni są do ucieczki.


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower Mali Turyści   
Bookmark and Share

archiwum